Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla oddali hołd powstańcom warszawskim. Godzina „W” na rondzie Pileckiego

22

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla zebrali się na rondzie Rotmistrza Witolda Pileckiego, aby w godzinę „W” uczcić pamięć powstańców warszawskich.

W tym roku obchodzimy 76. rocznicę dramatycznych wydarzeń, jakie rozegrały się podczas II wojny światowej. Na godz. 17 1 sierpnia 1944 r. dowództwo Armii Krajowej wyznaczyło Godzinę „W”, czyli moment, kiedy oddziały AK w całej Warszawie miały rozpocząć powstanie.

Punktualnie o godz 17, na rondzie Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kędzierzynie-Koźlu odpalono race i minutą ciszy oddało hołd powstańcom. W całym powiecie zostały uruchomione syreny alarmowe. Uczestnicy wspólnie odśpiewali również hymn państwowy. Zbiórkę zorganizowało Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle.

 

 

22 KOMENTARZE

 1. Paranoicy, czczą Pileckiego i głosują na partię w której są ludzie powiązani z tymi, którzy doprowadzili do zabójstwa politycznego Pileckiego.

 2. Oddali hołd 12letnim dzieciom i młodżieży którzy zgineli a to pociągneło zagładę ok.200.000 tyś.cywilnej ludności bo grupa dorosłych ludzi ukrytych w kanałach miała kaprys zabawy w wojnę z armią hitlerowską uzbrojoną po”zęby”IPN powinien dociec dlaczego DZIECI gineły w tej walce,dlaczego, DZIECI były ofiarami tej przegranej walki o wolną Warszawę?

  • @Grażyna, moja kochana imienniczko widać że jesteś z tych, którym nasze narodowe patriotyczne święta nie leżą na „sercu”.
   Bardzo dobrze, że w naszym mieście zawsze jest oddolna inicjatywa Stowarzyszenia aby uczcić POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH w 76 rocznicę Powstania Warszawskiego w godzinę „W”, co oznaczało dla Mieszkańców stolicy WOLNOŚĆ spod jarzma niemieckiego zbrodniczego okupanta!
   Cześć i chwała bohaterom WARSZAWY!

 3. „Patrioci” blokujacy przejazd, powodujacy zadymienie w pasie drogowym (rolnik dostaje za to mandat), do tego bez masek. Dowody sa na zdjęciach i mam nadzieję ze Policja zrobi co powinna. A swoją drogą – spęd i kibolskie race to jedyna znana im forma świetowania, ich pojmowanie nie wybiega za daleko od trybun IV-ligowego stadionu. Prosty Narod, proste obyczaje, nic dziwnego ze pol swiata sie z tego smieje.

 4. Ja w tym czasie w gronie sąsiadów (wielu) spożywałem alkohol. Dzień jak każdy inny, wart spotkania się ze znajomymi, wart uśmiechu, radości, podzielenia się toastem bez powodu. „Grillowanie to nasze dzieło” – powiedział prezes PiS ponad 10 lat temu, te słowa codziennie biorę sobie do serca.

  Każdego dnia ginęli Polacy, czy warto każdy taki dzień palić race, słuchać wycia syren, spędzać się bez masek, a no tak pokonaliśmy wirusa, jak twierdzi rząd PiS…

  • Oderwanie frazy od kontekstu to twoja specjalność. Zajmij się lepiej swoim grillem bo spalisz karkówkę a sąsiad wypije twoją gorzałę.

 5. Plus 3 nowe bazgroły na elewacjach budynków w mieście „chemik” i kibole zrobili oprawę świętu. W jakim kraju my żyjemy ….

  • Żyjemy w Polsce Panie kolego. Z drugiej zaś strony miasto Kędzierzyn-Koźle to stan umysłu. Mieszkańcy Sosnowca i Radomia szczerze nam zazdroszczą…(sic!)

 6. coraz więcej młodzieży .to cieszy. wreszcie zaczynamy (może nie wszyscy sądząc po tych wpisach)poznawać i cenić naszą historię.przecież bez historii naród staje się jak pies w schronisku. przytuli się do każdego który rzuci mu choćby ochłap.
  i niestety zmierzaliśmy w tym kierunku.
  poza tym dywagacje czy powstanie było słuszne czy też nie w tym dniu są nie na miejscu. w tym dniu czciliśmy pamięć tych bohaterów po prostu .ale niektórzy nie są w stanie jak widać powstrzymać się od durnych komentarzy.

 7. Kędzierzyn-Koźle, najbardziej hitlerowskie miasto w okresie PW teraz nagle wielce oddaje cześć bohaterom. Zbieranina pseudo-wataszków i kiboli co w przypadku prawdziwej wojny pierwsi by spier… za zachodnią granicę bo huk armaty wypełnił by im gaty. To teraz ćwierć-mózgi możecie się pocić przed klawiaturą jakim to jestem wg was anty Polakiem i jak to strasznie was obraziłem.

Skomentuj