Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą składać wnioski o dodatek osłonowy w związku ze wzrostem cen

14

Można już składać wnioski o dodatek osłonowy. W Kędzierzynie-Koźlu jego realizacją będzie zajmował się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Nowe świadczenie wprowadzone w ramach rządowej tarczy antyinflacyjnej ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności.

Dodatek osłonowy przysługuje gospodarstwu domowemu, którego miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym lub 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. Druki wniosku można pobrać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu, ze strony internetowej placówki: www.mops-kkozle.pl oraz miejskiego portalu: www.kedzierzynkozle.pl.

Wypełniony wniosek można składać do 31 października w sposób tradycyjny lub elektroniczny:

 • w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. M. Reja 2A, do urny znajdującej się na parterze budynku w poniedziałki w godzinach 7:00 – 16:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00,
 • w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle przy ul. G. Piramowicza 32, do urny znajdującej się na parterze budynku w godzinach pracy urzędu,
 • drogą elektroniczną za pomocą środków komunikacji elektronicznej (ePUAP) – wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/klimat/dodatek-oslonowy oraz w załącznikach poniżej.

dodatek_oslonowy_wniosek.docx

dodatek_oslonowy_informacje.odt

14 KOMENTARZE

 1. żeby zniwelować to co się dzieje nie trzeba dodatków tylko honorowego odejścia od władzy tych którzy rządzą, gdyby to była Japonia to za takie rządy wszyscy ministrowie popełnili by seppuku przed kamerami telewizji, niestety nasi nie mają honoru i będą aż do wyborów drukować kolejne banknoty 500 złotowe z kaczorem i krzyczeć w telewizji, że nam dają 400 zł na rok żeby zniwelować koszty ogrzewania które ludziom wzrosły o 400zł ale za jeden miesiąc, a jak już przy następnych wyborach inflacja będzie wynosiła 50 % to dzień po wyborach krzykną, że to wina Tuska….

  • POdpadniesz lokalnemu suwerenowi, poznasz smak internetowej zemsty.
   Wina Tuska też zdrożały zgodnie z inflacją.

   • Inteligencja: 1/10, argumenty 0/10, kwiczyć? Gdzieś ty takie słowo wynalazł pisowski oszołomie??? Idź lepiej kup chleb za 7zł, osmaruj go masłem za 10 zł, zatankuj paliwo za 6.50, zapłać 500 za gaz i mrucz pod nosem że to wina Brukseli i Tuska….

    • W całej Unii Europejskiej, USA i całym świecie inflacja i ceny rosną. POplątany w główce z inteligencją 1/10 nie zauważa tego. ?

     • Mam nadzieję, że na całym świecie wiedzą, że to wina Tuska i PiS pomimo tego, że rządzi nie ma absolutnie żadnego wpływu na to co się dzieje w tym kraju i za nic nie odpowiada. Twoją 13 emeryturę inflacja już zjadła ale pewnie tego też nie rozumiesz

    • Turlaj dropsa krasnalu, bo za cienki w nadgarstku jesteś na dysputy. Znalazł się oszołom platfiutowski i kwili jakby go za wydmuszki ścisnęli. Ten chleb i to masło to chyba na lotnisku kupujesz trutniu albo w hotelu. Pewnie nie tankowałeś za 6 zeta za ryżego, dostając 5tke za godzinę roboty. Sklerozę ma i do tego analfabeta. Chyba, że z pieluchą na tyłku biegałeś po tej zielonej wyspie, to się nie dziwię, że nic nie pamiętasz. Ciesz się, że tego masła sobie ręcznie nie ubijasz a chleba nie lepisz z gliny, bo za ryżego by ci piekarnie zlikwidowali i inne zakłady, co było ich domeną. Tak więc przestań sadzić kocopoły, jakbyś się zaciągnął pierdem prze zwinięty dywan.

 2. pis zaprasza mieszkańców do kolejek. stójcie, piszcie i dostaniecie po 20 zł. I wychwalajcie pana, łapcie koronę i uwolnijcie zus od wydatków.

 3. A gdzzie dotację do pelletu czy ekogroszku który zdrożał z 900 na 1500 zł. Tak!!! Likwidujcie kopciuchy bądźcie eko, a teraz najlepiej wyłączyć piece i siedzieć pod pierzyną. Za chwilę wszyscy właściciele domków po wypuszczają psy i będą palić śmieci i porąbane meble, tak będzie wyglądał nowy ład i cała ekologiczna ochrona powietrza. Brawo, tak trzymać.

 4. Więcej , jeszcze niedawno przy okazji lex tvn gardłowali że bronią przed podejrzanymi czytaj arabskimi inwestorami.
  Co słyszymy dzisiaj?
  Obajtek pieje w Tvpis o umowie z arabami.
  Pytanie kto tu komu robi wodę z mózgu ?
  Polecam się pani „emerytce” do dyskusji na ten temat.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj