Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla idą na rekord wypożyczeń rowerów miejskich

1

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla kręcą coraz więcej kilometrów na miejskich rowerach. Statystyki potwierdzają, że „OK bike!” cieszy się ogromną popularnością. Wszystko wskazuje na to, że zeszłoroczny rekord wypożyczeń zostanie pobity.

Potwierdzają to dane z trzech pierwszych miesięcy działalności systemu. Od maja do lipca mieszkańcy wypożyczyli miejskie rowery prawie 12 tysięcy razy, a do zakończenia sezonu pozostały jeszcze trzy miesiące. Dla porównania w całym ubiegłym roku doliczymy się 16 tysięcy wypożyczeń. Tradycyjnie jednoślady najchętniej wypożyczane są ze stacji przy dworcu PKP w Śródmieściu. Tylko w jednym miesiącu z pojazdów stacjonujących w tym miejscu korzysta ponad tysiąc osób. Dużym zainteresowaniem cieszą się także stacje przy hali „Śródmieście” i na ul. Bolesława Krzywoustego.

Stojaki z rowerami znajdziemy w aż 14 lokalizacjach w całym mieście. W sumie do dyspozycji mieszkańców są 84 jednoślady. Po dwa kółka może sięgnąć każdy zarejestrowany w systemie użytkownik, kiedy tylko ma na to ochotę, 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Wypożyczenie jest bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy minuta, aby pobrać dostępny rower i ruszyć przed siebie. Wszystko ogranicza się do wpisania w terminalu numeru telefonu, kodu PIN i numeru jednośladu. Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji na telefony komórkowe, która umożliwia m.in. pobranie pojazdu poprzez skanowanie kodu QR. Co ważne, pojazdu nie trzeba oddawać do tego samego terminala. Można go zwrócić w dowolnej stacji, wprowadzając do wolnego elektrozamka lub po prostu przypiąć do urządzenia. Pierwsze 20 minut jazdy zawsze jest darmowe. Za wypożyczenie roweru do 60 minut zapłacimy 2 zł, a za każdą kolejną godzinę wypożyczenia po 4 zł.

Jest to już trzeci sezon miejskich rowerów w Kędzierzynie-Koźlu. Program będzie kontynuowany. Urząd miasta przygotowuje się do przetargu na kolejne lata.

1 KOMENTARZ

  1. Wszystko OK, ale na Kuźniczkach też postawcie stację rowerową. Mamy ścieżkę rowerową i aż się prosi żeby w tamtej okolicy były rowery do wypożyczenia.

Skomentuj