Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą zachęcani do zakładania instalacji gazowych

3

Gmina Kędzierzyn-Koźle oraz spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny będą ze sobą współpracować na rzecz poprawy jakości miejskiego powietrza. Stosowne porozumienie w tej sprawie zostało dziś podpisane w urzędzie miasta.

– Kędzierzyn-Koźle znikł już z listy WHO, na której znajdują się miasta najbardziej zanieczyszczone pyłem PM10. To kolejne z działań, które mają poprawić jakość powietrza nad naszym miastem. Chcemy, aby mieszkańcy przyłączali się do naszej sieci MZEC-owskiej lub do sieci PGNiG – zaznacza prezydent Sabina Nowosielska.

Główne działania będą polegały na informowaniu mieszkańców i przedsiębiorców o możliwości wykorzystania gazu ziemnego do ogrzewania budynków i podgrzewania wody. Ponadto każdy, kto zdecyduje się na wymianę paleniska opalanego paliwem stałym (np. węglem) na gazowe, będzie mógł liczyć na wsparcie ze strony urzędu i spółki podczas sporządzania projektu i budowy niezbędnych instalacji. Współpraca przewiduje również prowadzenie działań edukacyjnych oraz prowadzenie punktu informacyjnego.

3 KOMENTARZE

  1. „Benzenowa panienka” chce poprawy jakości powietrza w mieście? – Cynizm? Fałsz? Obłuda? Może warto by było zacząć od stężenia benzenu? Ale jak tu zadzierać z mocodawcami?

Skomentuj