Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą protestować przeciwko wyprowadzaniu Polski z Unii Europejskiej

28
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W niedzielę o godz. 16 na placu Rady Europy (przed urzędem miasta w Koźlu) odbędzie się protest mieszkańców przeciwko europejskiej polityce rządu.

„7 października Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej ogłosił, że Polska nie będzie stosować się do podstawowych zasad Unii Europejskiej zawartych w traktatach – praworządności i niezawisłości sądownictwa. Musimy powiedzieć twarde NIE prawnemu polexitowi, który dokonuje się na naszych oczach! NIE dla samowoli władzy! NIE dla sądów i trybunałów działających pod dyktando rządzących! NIE dla rujnowania pozycji Polski w Europie!” – deklarują organizatorzy.

28 KOMENTARZE

 1. Tu chodzi o to aby Polska była suwerenna w UE, zgodnie z podpisanymi traktatami. Urzędnicy. UE wspierani przez Niemcy i Francję próbują skolonializować Polskę i inne kraje. Na to zgody, tych którzy czują się Polakami- nie ma.

 2. Nasłuchali się sieczki w antypolskiej pseudostacji tvnPO24 plującej jadem 24 godziny na dobę i potem odbija palma. Nie ma się co dziwić, że świrów coraz więcej. Przecież nikt nikogo z żadnej unii nie wyprowadza. Walą plafony szósty rok te same farmazony. Że też niektórzy się jeszcze na to nabierają. Przyjdą i tak się snują potem bez celu, bo nie mają sensownego zajęcia. Zbawca ryży tylko podjudza ze swoimi pajacykami. Myśli, że ludzie sklerozę mają jakie dziadostwo mieli na zielonej wyspie. Dobrze, że pogonili to towarzystwo, bo dalej by likwidowali co się da i jeszcze własny kraj sprzedali, patrząc na to co wyprawiają.

  • Unia to dwie rzeczy, przestrzeganie wspólnych zasad i współfinansowanie dużych projektów tak żeby słabsi umieli dorównać silniejszym, wspólnych zasad już nasze Państwo przestrzegać nie chce, pieniądze zaraz przestaną płynąć, z pokrzykiwania czy rezolucji PISu że chce być w Unii nic nie będzie wynikało, mogą nawet zacząć chodzić w koszulkach z flagą UE ale jeśli nie będzie ani pieniędzy ani zasad to będziemy w unii raczej z łukaszenką i putinem a nie tymi po drugiej stronie barykady….

  • TVN24 to nie wróg, to jankesi wielcy przyjaciele Polaków. W tej chwili część ich armii pilnuje wschodniej flanki przed agresorem z Rosji i Chin. Wydajemy na nich trochę kasy, ale to nic jak jej nie będzie, to sami odjadą, broń zostawią za darmo ta jak w Afganistanie.

  • Ooo. Zibi mało dostanie za tak krótki komentarz. Zibi i User też. Reszta trochę więcej. A już pokaźną kiesę srebrników chapnie niejaki Franek. Należy mu się. Natrudził się i napocił ciężko.

 3. Ciekawe ilu przyjdzie. Ale mam do was komentujących pytanie czy nam przeciętnemu Kowalskiemu potrzebna jest unia i do czego ? – (uczciwe odpowiedzi bez uprawiania polityki czy to POwskiej czy PISowskiej również bez wzajemnej nienawiści)?
  Zaczne od tego że nie jestem za żadną opcją polityczną i żadnej nie wierzę. Ale ja jako mieszkaniec tego kraju mogę uczciwie odpowiedzieć na zadane przeze mnie pytanie. Unia nic mi nie dała. Niektóre grupy jak rolnicy z tego korzystają. Jak wiemy Polska za uczestnictwo płaci ale też coś tam wyciąga. Jaki prawdziwy stosunek jedno do drugiego jest nie dokońca znany. Przestrzeń jaka nas otacza (nie w Kędzierzynie-Koźlu) się rozwija czyli są jakieś inwestycje. Ile z tego politycy, samorządowcy ukradną ?
  Jakie intencje wobec nas mają kraje unijne to gołym okiem widać. Napewno nie jesteśmy na równi z innymi krajami co nawet widoczne jest w naszych pensjach w stosunku do cen Polska-UE. Jakie umowy politycy podczas wchodzenia do UE podpisali i na co sie zgodzili tego też nie wiemy. Wiemy tyle co przekazują media i politycy tylko ile w tym prawdy ? Wiemy też że jest wojna między PISem a resztą opozycji co wpływa na polityke UE wobec nas Polski. A więc szczerze odpowiedzcie na pytanie zadane na początku tego komentarza.

  • „Unia nic mi nie dała.”
   nic?
   Jakbyś dostał € mamonę to byś uwierzył w UE ? Pewnie tak samo jak przekupny suweren w pięćset i inne daniny. Szkoda, że UE tak nie działa jak obecna partia rządząca, eeep rozkradająca.

   W sumie Franku jest mi Ciebie żal. Popatrz na mnie, co chwila zmieniam partię, zawsze jestem przy korycie, garściami czerpię z bogactwa UE. Wypisuję kilometry w kabriolecie, czasem muszę coś do UE zwrócić ale to i tak pestka. Teraz będę kandydował na prezesa ZAKSY, sam wiesz że nic nie potrafię, a to jest już argument, że na prezesa się nadaję.

   Fajnie, że Tobie UE nic nie dała bo my tu przy korycie mamy więcej żarcia.

  • Równymi krajami nie jesteśmy to fakt, ale przez okres 15 lat dostaliśmy ponad 163 miliardy euro, a do budżetu UE w tym samym czasie Polska wpłaciła 53 miliardy i to też są fakty. Takie dane podaje MF.

 4. Srasz do kanalizacji wybudowanej za unijne pieniądze. Jeździsz autobusami kupionymi z unijnych funduszy. Dzieci bawią się na placach zabaw, do których dołożyła unia. Więc pieprzysz głupoty mówiąc, że Unia ci nic nie dała. I dokładnie wiadomo ile my wpłacamy do unijnego budżetu, a ile z niego bierzemy.

 5. Do Franka. Pamiętasz czasy przed 1998r. Widzisz różnice jakie zaszły w Polsce czy nie? Skoro nie wiesz co dało nam wejście do wolnego świata, to nie zadawaj takich pytań.

 6. Kaczor oddał suwerenność Polski podpusując pakt lizboński. Unia zaczyna narzucać Polsce co ma robić. A wy pajacujecie ze nie chcemy wyjść, jak marionetki. To zostaniemy w unii ale nie bawem ceny będą jak w sklepach zagranicznych. Głupi narodzie odcknij się.

 7. I jak zwykle kłótnie obu znienawidzonych obozów. Może w końcu ruszycie szare komórki i przestaniecie sobie wzajemnie dogryzać oraz rzucać epitetami. Nie dość że ci na górze nie umieją inaczej tylko wami manipulują wmawiając pewne nie dokońca prawdziwe informacje. Media również jak TVP karmi was jednymi wiadomościami a TVN drugimi…. Skończcie te wojne Polsko-Polską bo nie widzicie do czego to doprowadza.
  Żadne z was nie myśli realnie tylko to co wam nakładli wasi ulubieni przewódcy. Czas z tym skończyć !
  Nie wszyscy jednak mom prośbę o uczciwą odpowiedź zrozumieli no cóż nie którzy zatrzymali się na etapie poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato a jeszcze nie którym czytano brzydkie bakjki jak widać po podpisującym się tajemniczym XXX. Odpowiem ci na twój wulgarny komentarz. Naucz się kultury nim coś zaczniesz pisać a druga rzecz to nie wszystkie inwestycja są za unijne pieniądze bo jednak coś nie coś robione jest z budżetu. Dodam ci jeszcze że te unijne trzeba będzie oddać pomimo że również i my płacimy tam czyli do unii pieniądze także się tak nie ekscytuj. Rychu jak zwykle podchodzi do tego … robi sobie jaja.

Skomentuj