Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mogli kupić węgiel od gminy. Będzie kosztował maksymalnie 2 tys. zł

11

Kędzierzyn-Koźle przygotowuje się do sprzedaży węgla dla mieszkańców. Surowiec po preferencyjnych cenach będzie można kupić na składach, które zawrą odpowiednią umowę z gminą. W Warszawie wciąż pracują nad przepisami, ale władze miasta chcą być gotowe, gdy tylko wejdą one w życie. 

Tzw. ustawa węglowa została uchwalona przez sejm. Teraz pracuje nad nią senat, a następnie trafi ona do podpisu do prezydenta. Zakłada ona, że gminy będą mogły kupować węgiel po 1500 zł za tonę i sprzedawać go po cenie nie wyższej niż 2000 zł (różnica ma pokryć m.in. koszty logistyczne).

Władze Kędzierzyna-Koźla już rozpoczęły poszukiwania składów węglowych na terenie miasta zainteresowanych współpracą. To właśnie za ich pośrednictwem surowiec będzie trafiał do mieszkańców. Samorząd określa również skalę zapotrzebowania oraz pracuje nad zapleczem logistycznym i administracyjnym.

Więcej szczegółów, w tym wzory wniosków czy spis składów węglowych będzie publikowany na bieżąco na stronie internetowej gminy: www.kedzierzynkozle.pl. W dalszym ciągu czekamy na wejście w życie stosownej ustawy.

11 KOMENTARZE

  1. Fajnie, że przypłynął do ojczyzny Chopina wungel z Indonezji, Chile, a może z Botswany przez pół świata. Dzięki PiS Polacy będą mieli nadzieję na ciepłe czworaki. Prezydent Du*a zapewnił, ze węgla polskiego starczy na 200 lat i dotrzymał słowa.

    W Kędzierzynie i Gliwicach ( mających węgiel pod miastem ) będzie palone węglem z Australii, dziękujemy wszechwładnej Parii PiS, dziękujemy oczywiście Ojcu Rydzykowi za geotermię i ciepło w naszych domach.

    Dziś również Wiadomości podały że Sasin i Moskwa zaczynają zabawę jądrami ( spokojnie , spokojnie tylko atomowymi ). Jak wiemy budowa elektrowni atomowej to pestka, już wkrótce Polacy będą mieli tanią energię jądrową. Moje już są niebieskie na samą myśl. O tym ja Ryszard rozmawiałem z synem posłem PiS Przemysławem ale młody nie dał rady i wylądował na izbie wytrzeźwień, tak, że matka musiała go odebrać i zawieźć do Sejmu na komisję

  2. Tak, tak!!! Od 30 lat słyszę o budowie atomówki, rządy się zmieniają, powołują ministrów, pełnomocników, wszyscy biorą ciężki szmal za nic nie robienie, wieczne obietnice. Jak można w 40 mln kraju nie mieć elektrowni atomowych czy będących hitem 100 tys. wiatraków i niezależności energetycznej. Budowanie bloków gazowych za niebotyczne pieniądze jest totalnym nieporozumieniem że względu na niestabilność cen i dostaw gazu a skoro obecnie zużywamy 20 mld m3 to nie będzie fizycznej możliwości aby wszystkie te bloki miały zapewniony dostęp do gazu. No chyba że imperialna Rosja padnie, ktoś normalny dojdzie do władzy, pogoni oligarchów i generałów gru, wprowadzi demokrację i zacznie normalnie traktować obywateli. Jest to jedyna szansa na tłoczenie gazu z Rosji wszystkimi nitkami i zaspokojenie jej potrzeb.

    • Wkrótce ”nato” obali ruskich oligarchów i wtedy gaz będzie darmowy dla całej Europy, w tym i dla ciebie. Ale najważniejsze to demokracja i wiatraki bez wiatru.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj