Mieszkańcy integrowali się w Górach Opawskich. Na wycieczkę zabrała ich Rada Osiedla Piastów – Powstańców Śląskich. Fotorelacja

4

W sobotę już przed ósmą rano mieszkańcy os. Piastów oraz Powstańców Śląskich licznie stawili się na placu przed tamtejszym kościołem. Było to miejsce zbiórki pierwszej osiedlowej wycieczki, którą zorganizowała Rada Osiedla Piastów – Powstańców Śląskich.

Jej pomysłodawcą i głównym kierującym był Michał Głabuś, członek rady osiedla. Z racji dużej ilości chętnych rada zarezerwowała dwa autokary.

Wycieczka rozpoczęła się w Pokrzywnej w dolinie Bystrego Potoku. Mieszkańcy zobaczyli ołtarz polowy, a następnie wybrali się na skrzyżowanie dróg pod Gwarkową Perć. Tutaj wycieczka podzieliła się na dwie grupy.

Część osób wybrała łatwiejszy szlak doliną, a osoby szukające mocniejszych wrażeń zostały poprowadzone byłym kamieniołomem na 11-metrową drabinkę. Była to jedna z głównych atrakcji, a dla niektórych przejście 35-stopniową drabiną osadzoną w ścianie kamieniołomu było nie lada wyzwaniem.

Szlak kierował dalej w stronę Piekiełka, na którego dnie według legend mieszkają różne demony i czarty.

Obie grupy spotkały się przy schronisku. Część z osób wybrała się jeszcze na sam szczyt Biskupiej Kopy, żeby podziwiać panoramę z tamtejszej wieży widokowej, a reszta w tym czasie ogrzewała się przy ognisku przygotowanym przez radę osiedla.

Na mieszkańców czekał drobny poczęstunek, a wszystkie dzieci biorące udział w wycieczce w nagrodę za wysiłek i dobre zachowanie otrzymały po czekoladzie. Warto podkreślić, że w wyciecze wzięły udział osoby w różnym wieku. Góry Opawskie okazały się dobrym miejscem na odpoczynek dla całych rodzin z dziećmi (nawet tymi poruszającymi się jeszcze w wózkach), seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami.

4 KOMENTARZE

  1. Dlaczego zabrakło informacji: gdzie i kiedy PRZED wycieczka można było się zapisać. Dlaczego takie rzeczy są TYLJO dla wybranych . Dlaczego nie podano kosztu oraz kto za to płaci

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj