Mieszkańcy i przedstawiciele władz samorządowych uczcili setną rocznicę Bitwy Warszawskiej

10

W 100 rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej samorządowcy i mieszkańcy złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na kozielskim Placu Rady Europy.

Krótka uroczystość odbyła się 13 sierpnia w samo południe. Bitwa Warszawska nazywana również „Cudem nad Wisłą” stoczona została nad przedpolach Warszawy i była decydującą bitwą w wojnie polsko-bolszewickiej. Zwycięstwo i odparcie Armii Czerwonej pozwoliło zachować odradzającemu się krajowi niepodległość. Decydujący był manewr oskrzydlający Armię Czerwoną, który przeprowadził Naczelny Wódz Józef Piłsudski.

Samorząd powiatowy reprezentowała przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel, wicestarosta Józef Gisman oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Urszula Więcek. Samorząd miejski radni Andrzej Kopacki oraz Michał Nowak, a także zastępca sekretarza miasta Wojciech Niewiadomski.

10 KOMENTARZE

 1. O ! W maskach są bardziej fotogeniczni . Ciekawe czy wiedza , ze w lecie nie ma w Polsce wcale koronawirusa . W lecie przeziębienia powodują enterowirusy . Taka to #lipnaepidemia.

 2. Zdjątka oficjeli są. A gdzie fotki dokumentujące obecność mieszkańców miasta? Nawet nie widać takich, którzy by przypadkiem załapali się w kadrze.

 3. A może z okazji setnej rocznicy „Cudu Nad Wisłą” stanie się „Cud Nad Odrą” i ktoś w końcu rozwiąże problem benzenu w Kędzierzynie-Koźlu.

  Poniżej przebiegi miesięczne stężeń benzenu dla Zdzieszowic i Piastów.
  Widać niesamowitą korelację między nimi.
  W mojej ocenie to dowód na to, że „Koksy” i „Blachownia” emitują benzen całą dobę a stacje wykrywają wysokie stężenia przy wiatrach wschodnich.
  Lokalizacja stacji jest na zachód od trucicieli więc, przy przewadze wiatrów zachodnich, stacje wskazują zaniżone, średnioroczne stężenia benzenu.

  http://powietrze.opole.pios.gov.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/01.2020
  http://powietrze.opole.pios.gov.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/02.2020
  http://powietrze.opole.pios.gov.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/03.2020
  http://powietrze.opole.pios.gov.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/04.2020
  http://powietrze.opole.pios.gov.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/05.2020
  http://powietrze.opole.pios.gov.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/06.2020
  http://powietrze.opole.pios.gov.pl/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/07.2020

 4. Setna rocznica „Cudu nad Wisłą” w naszym mieście możliwości odfajkowana! Oczywiście zorganizowana w wielkiej tajemnicy przed mieszkańcami.
  W piątek dało się wolne pracownikom miejskim, w poniedziałek powiatowym i trzy dni świętowania. A gdzie w tym wszystkim jest Polska?
  Czy można czcić zwycięstwo nad bolszewikami w „naszym” mieście? Przy takiej czerwonej tradycji nawet nie uchodzi.

 5. Dlatego rocznicę zorganizowano w wielkiej tajemnicy, żeby nie denerwować mieszkańców😕. A gdyby (o zgrozo) jeszcze na taką uroczystość przyszło sporo ANTY-bolszewików, to byłaby to OBELGA dla LEWACTWA-postępactwa i mogłoby dojść do zamieszek w tym „mieście możliwości”😉

Skomentuj