Mieszkańcy alarmują o braku oświetlenia przejścia dla pieszych na alei Jana Pawła II. W najbliższych dniach usterka ma zostać naprawiona

10

O nieoświetlonym przejściu dla pieszych na alei Jana Pawła II zaalarmowali nas czytelnicy. Po zmroku, szczególnie w nocy, pieszy wychodzący zza linii drzew jest niewidoczny dla kierowców samochodów.

Potrącenie pieszego na pasach jest jednym z najczęstszych wypadków drogowych, do których dochodzi w Polsce, zwłaszcza gdy przejście jest nieoświetlone. Taki problem opisują mieszkańcy. Mowa tu o przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania alei Jana Pawła II i ulicy Władysława Łokietka.

Już w połowie listopada ubiegłego roku, gdzie doszło do wypadku, w którym zginęła starsza kobieta, zostając potrącona przez samochód osobowy, czytelnicy opisywali problem braku dostatecznego oświetlenia przejścia dla pieszych. Jak się okazuje, od kilku dni całkowicie nie działają latarnie, które oświetlały „zebrę”.

Skontaktowaliśmy się z urzędem miasta. Z uzyskanych informacji wynika, że za oświetlenie odpowiada Tauron. Firma została ona poinformowana o awarii. W najbliższych dniach latarnie mają zostać naprawione.

10 KOMENTARZE

  1. Jak w najbliższych dniach??nie ma świateł od tygodnia, tauron ma bazę w koźlu przecież-na piasty niedaleko:)XXI wiek mamy,tragedia!!!!!

  2. A piesi już się tak dożyli że nie używają cech samozachowawczych żeby przed przejściem się rozglądneli czy mogą bezpiecznie przejść. Też jestem kierowcą i pieszym i nie mam tego problemu. Święte krowy do Indi.

  3. Ludzie z Taurona powinni pełnić dyżury całodobowe(tak kiedyś bywało!)usunięcie tej awarii to kwestia ok.1godz.jest jeden problem:trzeba chcieć to zrobić !!!

  4. Dzisiaj ok.13 oświetlenie naprawione!Chciało się i lampy świecą !Brawo Tauron jest awaria,jest naprawa(szybka?) ale awaria usunięta.

  5. Dalej nie świeci, czekamy na kolejną tragedię??tam jest naprawdę ciemno, trzeba zwolnić prawie do zera żeby upewnić się że nie ma kogoś chętnego do przejścia przez zebrę, ale tak samo jak nie brakuje wariatów za kierownicą tak samo nie brakuje „nieśmiertelnych” przechodniów którzy mają przecież zawsze i wszędzie pierwszeństwo i tragedia gotowa.jestem kierowcą i pieszym po równo. Gratulacje dla firmy tauron -oswietlenie drogi krajowej w centrum dużego osiedla nieczynne od dwóch tygodni ,ręce same składają się do oklasków

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj