Mieszkańcy mogą na własną rękę wykonać test na COVID-19. Teraz niższa cena

7

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą na własną rękę wykonać test na obecność koronawirusa. Szpital po raz kolejny obniżył cenę komercyjnych badań. SP ZOZ oferuje również testy pod kątem obecności przeciwciał SARS-CoV-2, który odpowiedzą nam na pytanie, czy już przeszliśmy zakażenie.

Koronawirusa wykrywa Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologii kozielskiego szpitala. Koszt badania to 290 złotych. Zainteresowane osoby muszą się telefonicznie zarejestrować na pobranie wymazu w formule „drive-thru”.

Testy są wykonywane codziennie:
• w punkcie w Azotach (parking przy Wodnym oKKu) w godzinach 9:00-14:00
• w punkcie w Koźlu (parking przy szpitalu) w godzinach 14:00-20:00.

Rejestracja do obu punktów jest możliwa od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00 do 12.00. Odbywa się tylko telefonicznie:
• punkt w Azotach: 690 694 775
• punkt w Koźlu: 690 694 999

Informacje o wynikach testów można uzyskać pod numerami:
• 77 40 62 442
• 77 40 62 436

Przypominamy jednocześnie, że do trzech godzin przed badaniem NIE NALEŻY:
• jeść ani pić
• myć zębów
• zażywać leków wziewnych
• NALEŻY powstrzymać się od palenia tytoniu na 60 minut przed badaniem

Przyszpitalne laboratorium wykonuje także testy wykrywające przeciwciała anty SARS-CoV-2. W ten sposób można się dowiedzieć, czy przeszliśmy bezobjawowe zakażenie koronawirusem. Obecność tych przeciwciał umożliwia oddanie osocza chorym. Badania są wykonywane po pobraniu krwi. Ich koszt to 69 złotych.

Do testu na przeciwciała nie trzeba się specjalnie przygotowywać, np. nie jeść przed badaniem. Nie obowiązuje również rejestracja. Zainteresowane osoby mogą się zgłaszać do punktów pobrań od poniedziałku do piątku. Wyniki można poznać następnego dnia:
• w punkcie przy szpitalu na ul. Roosevelta 2 (niebieski kontener) w godzinach 7:30-11:00
• w punkcie w Przychodni Specjalistycznej przy ul. Harcerskiej 11 w godzinach 7:15-10:00

7 KOMENTARZE

  1. i naszego miasta – wspaniałego zresztą – nie stać na zasponsorowanie testu dla ewentualnych dawców osocza? Jeśli chciałbym oddać osocze (a mam jedynie przypuszczenie o tym, że prawdopodobnie przeszedłem wirusa bezobjawowo) to mam za to jeszcze zapłacić? A ogródek za 1,7 miliona rośnie w siłę ! szkoda gadać.

  2. Włodarze miasta robią jedynie wrażenie, że coś się dzieje, tylko szkoda, że zawsze w innej sprawie niż ta najważniejsza w tym okresie..zamiast pomyśleć o tym żeby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, to tradycyjnie jedyne co robią to pozują do zdjęć i przecinają wstęgi na boiskach..mam nadzieję że mieszkańcy będą pamiętać podczas wyborów, że obecna prezydent nie robi nic dla mieszkańców!

  3. Tragedia, ludzi niby nie dużo a stoimy już ponad godzinę, temperatura nie uprzyjemnia, ile może trwać pobieranie krwi?? Kilkanaście a i czasam ponad 20 minut na jednego pacjenta??
    Lepiej iść do normalnej przychodni, posiedzieć w cieple i zapłacić kilka złotych więcej.
    Nie polecam tego rozwiązania.

  4. Nie jestem zwolennikiem ogródka ale sugestie że miasto ma płacić za testy to kpina, każdemu kto chce oddać osocze czy krew powinno się jeszcze dopłacać za samo stawienie się na akcję i chęć pomocy innym.pisiorska zaraza przepierdala kasę a ludziom każą osocze oddawać.

Skomentuj