Miejski Ośrodek Kultury przenosi działalność do sieci. Przygotowano wiele wydarzeń

0

Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu wprowadza nową formę działalności kulturalnej – w związku z obostrzeniami epidemicznymi wydarzenia będą odbywać się online. Spotkania, koncerty, warsztaty będą prowadzone na Facebooku ośrodka w formie relacji na żywo. Co w najbliższym czasie?

„Siła kobiet w sztuce” – Katarzyna Kubik, historyk sztuki, zaprasza na cykl wykładów o kobietach, które zaistniały w sztuce, stały się ikonami, miały odwagę tworzyć, wyróżniają się pośród artystów dawnych epok. Przyjrzymy się temu jak sytuacja kobiet w sztuce wygląda dziś, jak wyglądała kiedyś.

Wykłady odbywać się będą w każdy poniedziałek o godz. 18.00

Będą to:

9.11. Marina Abramovic – artystka współczesna nazywana „babcią performanceu”

16.11. Katarzyna Kobro – artystka awangardowa, wizjonera nowej sztuki

23.11. Artemisia Ghentileschi – pierwsza wśród malarzy, żyjąca na przekór konwenansom XVII wieku

30.11. Sofonisba Argiussola – pierwsza dama malarstwa, ta, która przetarła w XVI wieku szlaki innym artystkom

11 listopada 2020 r. godz. 15.00

Koncert na Święto Niepodległości: Przemysław Winnicki – fortepian, Aleksandra Szmyd – sopran.

W programie koncertu: pieśni, arie i solowe utwory fortepianowe najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki romantycznej. Chopin, Paderewski, Moniuszko, Brzeziński.

Cykl warsztatów pn „Junior-senior – cykl twórczych działań międzypokoleniowych.

Informacje: tel. 77 48 02 558

Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał dofinansowanie w wysokości 30 tys. złotych na realizację projektu pn „Junior-senior – cykl twórczych działań międzypokoleniowych.

Seniorzy poprowadzą warsztaty z: szydełkowania, robótek ręcznych, florystyki, literatury i warsztaty kulinarne.

Młodzi poprowadzą tematyczne zajęcia dla seniorów z następujących dziedzin: wokalu i emisji głosu, animacji filmowej, mody i designu, fotografii, jak również warsztaty plastyczno-kreatywne.

Najbliższe warsztaty odbędą się online na Facebooku Miejskiego Ośrodka Kultury.

15.11, godz. 20.00 – Moda i Design. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Łaszek.

Agnieszka Łaszek – właścicielka marki odzieżowej Mystcloth, która projektowaniem i rękodziełem pasjonuje się od zawsze, od kilku lat rozwija własną markę odzieżową. Projektuje, szyje i tworzy biżuterię.

Organizuje i uczestniczy w sesjach zdjęciowych jako stylista. Poprowadzi warsztaty z mody i designu.

„Moda przemija, styl pozostaje” Coco Chanel. Oto myśl przewodnia naszych warsztatów. Podczas spotkania nauczymy się rozpoznawać typy sylwetek i dobierać do nich odpowiednie fasony ubrań, a także rozprawimy się z mitami na temat mody i stylu w każdym wieku. Będziemy eksperymentować z dodatkami i bawić się modą, a na koniec własnoręcznie wykonamy biżuterię, która będzie idealnym dopełnieniem każdej stylizacji.

20.11, godz. 16.00 – Literatura i książki. Warsztaty poprowadzi Barbara Saczko-Bomba.

Barbara Saczko-Bomba urodziła się w Kędzierzynie-Koźlu, ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, studiowała filologię polska i bibliotekoznawstwo na WSP w Opolu, pracowała w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. W 2020 roku została laureatką konkursu literackiego „Barwy Mojej Małej Ojczyzny” za opowiadanie pt. „Inny Stan Skupienia”.

Literatura i książki – warsztaty literackie sprawią, że odbiorcy poznają pasje i zainteresowania literackie przedstawicieli różnych epok, poznają zasady tworzenia różnych gatunków literackich, wspólnie stworzą opowiadania, które zaprezentowane zostaną podczas wernisażu, kończącego projekt.

Skomentuj