Miejski Ośrodek Kultury przekazał smutną wiadomość. Zmarł Leszek Panicz

4

22 listopada 2020 r. zmarł Leszek Panicz, od 1992 roku pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury, plastyk, grafik, kurator wystaw organizowanych w galeriach MOK, opiekun Klubu Plastyków Nieprofesjonalnych.

Pracownia Leszka w piwnicy Domu Kultury „Chemik” była zaczarowaną krainą pełną jego prac i pomysłów, ale zaczarowaną też jego ciepłem, poczuciem humoru i niezwykłą osobowością. Na niego nie można się było gniewać. Zawsze uśmiechnięty, pozytywny, radosny. Na imprezach bawił się na całego, w pracy zawsze gotowy do pomocy, do realizacji kolejnych zadań. Każdy swój pomysł potrafił wybronić tak, że nagle widzieliśmy same jego plusy. Jego plakaty stały się rozpoznawalnym znakiem jakości. Styl Leszka został określony mianem Kędzierzyńskiej Szkoły Plakatu. Tworzył grafiki, scenografie, dekoracje. Nauczył nas rozpoznawać kolory. Nie było dla niego rzeczy niemożliwych.

Lesiu, jesteś naszym bohaterem – powiedziała mu przez telefon Ariadna Miernicka.

Tak, jest naszym bohaterem, takich Leszków już nie ma. Bez niego dom kultury już nie będzie taki sam… – piszą koleżanki i koledzy Leszka Panicza z MOK.

4 KOMENTARZE

  1. Wielka strata kultury naszego miasta.Niedowiary że już go nie ma z kim będę dyskutował na tematy plastyczne.Żegnaj mój przyjacielu!😢😢😢😢😢

Skomentuj