Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu ma 70 lat. Odsłonięcie tablicy z historyczną kartą

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu ma 70 lat! Z tej okazji odsłonięto uroczyście historyczną kartę rejestracyjną placówki. Wiemy z niej, że w dniu rejestracji, czyli w 1948 roku biblioteka miała 66 czytelników, a w swoich zbiorach 511 tomów.

Tablicę odsłonili wspólnie prezydent Sabina Nowosielska i wicestarosta Józef Gisman

Obchodzony jubileusz jest znakomitą okazją do podziękowania za realizację zadań biblioteki powiatowej, które od lat wykonywane są w sposób rzetelny i staranny przez Miejską Bibliotekę Publiczną – przekazał wicestarosta Józef Gisman.

Biblioteka gromadzi, opracowuje i udostępnia bogate zbiory z zakresu wielu dyscyplin wiedzy, oferując mieszkańcom imponujący wachlarz usług bibliotecznych, informacyjnych i kulturalnych. Biblioteka to także prężnie działający ośrodek życia kulturalnego i społecznego, o czym świadczą organizowane konferencje, konkursy, wystawy, spotkania literackie, warsztaty czy lekcje biblioteczne. Ogromne znaczenie mają również realizowane akcje promujące czytelnictwo i szeroko pojętą kulturę czytelnictwa, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Skomentuj