Międzynarodowy przewóz zakończony w Reńskiej Wsi. Inspektorzy ujawnili fatalny stan pojazdów

2

Rutynowa kontrola zatrzymanych 21 maja br. w Reńskiej Wsi dwóch pojazdów należących do tego samego, bułgarskiego przewoźnika, ujawniła ich fatalny stan techniczny. Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu, stwierdzili aż cztery usterki niebezpieczne oraz szereg innych mniejszych nieprawidłowości.

W obu ciągnikach siodłowych widoczne były wycieki płynów eksploatacyjnych – powstawanie kropli. Jedna naczepa miała pękniętą tarczę hamulcową a w druga uszkodzone opony – widoczny kord.

Usterki te zostały zakwalifikowane jako niebezpieczne, powodujące zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz środowiska naturalnego. Kierowcom zakazano dalszej jazdy do czasu ich usunięcia. Pojazdami wykonywany był międzynarodowy transport drogowy rzeczy na trasie Szwecja-Grecja oraz Szwecja-Bułgaria.

Dodatkowo jeden z kierowców nie posiadał przy sobie wymaganego wypisu z licencji. Od przewoźnika – na poczet przyszłej, ewentualnej kary pieniężnej – została pobrana kaucja w wysokości 8 500 zł oraz w wysokości 2 500 zł  – za naruszenia, za które odpowiedzialność ponosi zarządzający transportem. Mandatami karnymi zostali ukarani również kontrolowany kierowcy.

2 KOMENTARZE

  1. Oj tam, oj tam…gdybyście panowie skontrolowali każde ciężarowe auto, które przejeżdża przez teren K-Koźle, to jestem pewien na 1000%, że większość z tych aut by tu pozostała. Jedźcie na A4 i tak jak niemiecki BAG, kontrolujcie tych co tam stoją, nierzadko popijają sporo procentów a przy tym mają niesprawne pojazdy.

Skomentuj