Międzynarodowy pociąg w Kędzierzynie-Koźlu. Można nim pojechać do Berlina, Wiednia i Budapesztu

10

Zgodnie z zapowiedziami kursowanie rozpoczął międzynarodowy pociąg IC Nightjet, który łączy Berlin z Wiedniem i Budapesztem.

Międzynarodowy skład dotąd kursował przez Pragę. Od 9 grudnia ma jednak nową trasę. Pociąg przekracza granicę polsko-niemiecką w Kunowicach (lubuskie), a następnie zatrzymuje się we Wrocławiu, Opolu, Kędzierzynie-Koźlu i Raciborzu, następnie mija granicę polsko-czeską w Chałupkach.

Zgoda na kursowanie pociągu została wydana na pięć lat. W Kędzierzynie-Koźlu pociąg pojawia się w godzinach nocnych – w kierunku Wiednia odjeżdża o godz. 00.27, a do Berlina o godz. 3.30. Tak to wygląda:

10 KOMENTARZE

 1. Szkoda tylko że na stacji w Kędzierzynie-Koźlu nie można kupić biletów na ten pociąg. Co za bezsens że pociąg zatrzymuje się na naszej stacji w KK a po bilet ( jak powiedziała Pani w okienku kasowym) trzeba jechać do Opola albo do Gliwic ( ten pociąg nawet nie jedzie przez Gliwice!!!!)

  • czyli się nie opłaca. Powiadomiłeś już właściciela tego pociągu mirku? A swoją drogą, jak pusty to dobrze czy źle? A jakby był pełny to źle czy dobrze?

 2. Nie wiem jak jest w kasie ale przez internet na stronie PKP biletu na trasie np K-K – Berlin nie da się kupić. Bez problemu można za to go kupić na stronie austriackich kolei OBB. W Polsce jak zwykle niedasię.

 3. Przez Czeska Prage tez byl pusty,dlatego wlasciciel zmienil trase przez polske.Kto dzis jezdzi nocnym pociagiem? A jeszcze z Kedzierzyna!?

 4. Do Świnoujścia bezpośredni przez KK też zabrali myśliciele z PKP IC.
  Za to można teoretycznie do Wiednia, ale po co?
  Ta stolica już nie modna.
  Kto dziś tańczy walca, a sernik wiedeński można kupić na bazarku.
  Berlin też mnie nie rajcuje.
  Byłem tam nie dawno.Widziałem na każdym kroku te ubogacenie kulturowe a`la AM.
  Te zasyfiałe parki i wrzaskliwe bachory niszczące wszystko co im pod łapy wpadnie.
  Oplute słonecznikiem miejsca obok ławek, rodem z rynku w Koźlu.

Skomentuj