Międzynarodowe zawody w ujeżdżeniu w Zakrzowie z sukcesami zawodniczek Lewady

1

W miniony weekend w Zakrzowie odbyły się Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu – CDI, w których rywalizowało przeszło sześćdziesiąt koni z dziewięciu krajów. W hali zakrzowskiego GOSiRu startowała czołówka polskich zawodników, rozpoczynających rywalizację o miejsca na tegorocznych Mistrzostwach Świata Seniorów oraz Mistrzostwach Europy Dzieci, Juniorów na kucach, Juniorów oraz Młodych Jeźdźców.

Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki gospodarzy – Klubu Lewada Zakrzów. Żaneta Skowrońska-Kozubik startująca na wałachu Romantic P, zajęła piąte miejsce w konkursie Grand Prix oraz drugie w Grand Prix Freestyle, plasując się najwyżej z Polaków. Aktualna Mistrzyni Polski Juniorów Caroline Pawluk na Fatum 8, dwukrotnie zajęła drugie miejsce w konkursach swojej klasy, ustępując miejsca tylko Szwedce Laurze Laustsen. Ósma zawodniczka ostatnich Mistrzostw Europy Pony Riders Veronika Pawluk, wygrała we wszystkich trzech konkursach CDIP, osiągając w finałowym konkursie Freestyle swój najlepszy dotychczas wynik 77,115%.

W kategorii Dzieci równych sobie nie miała Zofia Kaczmarek na Lady Legende, która zwyciężyła we wszystkich trzech konkursach CDICh. Klub Lewada Zakrzów jest sklasyfikowany na pierwszym miejscu rankingu ujeżdżenia Polskiego Związku Jeździeckiego, nasze zawodniczki kolejny raz na międzynarodowej arenie zaprezentują się już w dniach 5-8 maja w węgierskim Mariakalnok.

1 KOMENTARZ

Skomentuj