Mieczysław Ferdzyn uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta”. Od lat działa na rzecz mieszkańców

3

Grono, które otrzymało Tytuł Honorowy „Zasłużony dla Miasta” powiększyło się o kolejną szczególną osobę. To zaszczytne wyróżnienie przyznano Mieczysławowi Ferdzynowi. Związany z Kędzierzynem-Koźlem społecznik, krwiodawca i popularyzator wędkarstwa odebrał gratulacje z rąk zastępcy prezydenta Artura Maruszczaka i przewodniczącego rady miasta Ireneusza Wiśniewskiego.

Mieczysław Ferdzyn w Kędzierzynie-Koźlu mieszka od 1982 roku. Od samego początku zaangażował się w wiele inicjatyw społecznych. Swoją działalność skoncentrował głównie na promowaniu idei krwiodawstwa. Był wieloletnim prezesem Klubu HDK PCK w Śródmieściu, a następnie założył i przewodniczy do dziś klubowi HDK PCK przy Parafii pod wezwaniem Ducha św. i NMP Matki Kościoła. Dał się poznać jako wspaniały organizator. Po powodzi Tysiąclecia był jednym z inicjatorów kolonii i obozów wakacyjnych dla 300 dzieci z rodzin poszkodowanych przez kataklizm. Angażuje się w przygotowywanie festynów osiedlowych, pielgrzymek i wycieczek. Dał również poznać się jako promotor wędkarstwa zachęcając do tego sportu młodych adeptów poprzez liczne zawody.

Pozostałe odznaczenia przyznane dla Mieczysława Ferdzyna:
– Zasłużony Honorowy Dawca Krwi – wszystkie stopnie
– Odznaka Honorowa PCK – wszystkie stopnie
– Kryształowe Serce
– Zasłużony dla Zdrowia Narodu
– Brązowy Krzyż Zasługi przyznany przez prezydenta Lecha Wałęsę
– Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego
– Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego
– Zasłużony dla Opolszczyzny (wyróżnienie przyznane dwukrotnie, zarówno przez wojewodę, jak i marszałka)
– Srebrna Odznaka Polskiego Związku Wędkarskiego
– Brązowa Odznaka Zasłużony Działkowiec

3 KOMENTARZE

  1. Pełen podziw i gratulacje dla Pana Mieczysława.Są jeszcze ludzie którzy dobro innych stawiają wyżej od swojego.Pan Wiśniewski też jest w porządku,znam go trochę ze starych czasów.
    Pan Artur także zasługuje na podziw.Spójrzcie na tych ludzi,nawet swoim wyglądem wzbudzają zaufanie.Tak trzymać.Nie czytajcie hejterskich wypowiedzi,to chyba tylko parę osób z dużymi problemami.

  2. Chyba dla jakieś części miasta bo gościa nie znam a dla całego miasta na pewno nic nie zrobił.
    Kurcze stale jacyś bohaterowie… Jeszcze pomnik i nazwę ulicy. Oprócz krwiodastwa co się chwali to raczej nic takiego nie zrobił.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj