Michał Nowak wygrał z Robertem Węgrzynem i nadal będzie szefem PO w Kędzierzynie-Koźlu

37
Michał Nowak podczas głosowania w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Fot. Archiwum prywatne.

Sobotnie wybory w Platformie Obywatelskiej w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim zakończyły się zwycięstwem Michała Nowaka, dotychczasowego przewodniczącego.

Rękawicę w walce o fotel przewodniczącego Nowakowi rzucił Robert Węgrzyn, radny wojewódzki Platformy Obywatelskiej, sekretarz tej partii w regionie, a niegdyś poseł. Członkowie ugrupowania głosowali w sobotę poprzez wrzucenie kart do urny – jak podczas wyborów powszechnych. Wcześniej obaj kandydaci prowadzili kampanię skierowaną do swoich koleżanek i kolegów.

Okazuje się, że Michał Nowak i Robert Węgrzyn mają w lokalnej Platformie niemal tyle samo zwolenników. Ostatecznie jednak szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Nowaka, który wygrał z Węgrzynem stosunkiem głosów 16 do 15.

Michał Nowak pozostaje więc przewodniczącym PO w Kędzierzynie-Koźlu. Zwycięstwa pogratulował mu już Robert Węgrzyn.

37 KOMENTARZE

  • Z całym szacunkiem ale widział Pan w polskiej polityce choć jednego polityka który podał się do dymisji lub poddał się bo już nie ma pomysłu albo co najgorsze poddał się bo gdzie by występował to wszystko partolił? Ja mimo swojego wieku NIE .

 1. Gratulacje dla Gucia i jego Mai. jest w sam raz czyli niższy od zakompleksionego i znerwicowanego firerTuska.
  I przy okazji dziękuję firerowi że interweniował w UE żeby Polsce nie odbierać pieniędzy.

  • Mówią że Masełko nagrabił sobie tym wejściem do koła Węgrzyna. Już z nim frukta podzielił a tu bach i wygrał Nowak. Ogólnie śliski typ i zaczyna kombinować. W końcu do wyborców też dotrze że nie można mu ufać. Sabcia też jak mówią w urzędzie zdziwiona jego wyczynami i niewiadomo czy pozwoli kolejna kadencje być starostą.

   • Pozwoli. Kogo znajdzie na jego miejsce. Chociaż byłby jeden chętny. To Olejnik prezes kliniki Nova. Jest problem lecz PO i KO pomogą w Sądzie.

 2. No to już koniec marzeń o wojewódzkich pieniądzach na łącznik zabienca z kuzniczkami? Nie będzie skrótu aby szybko dojechać na annabeg. No cóż widocznie wygrał lepszy.

 3. Ten żoliborski kurdupel rządzi dużym europejskim krajem,a wy nieudacznicy jakie sukcesy macie na koncie?
  Praca w Kauflandzie,remonty kibli?
  Jeżeli Kaczyński jest takim durniem,to jakim cudem jest na szczycie drabiny ewolucyjnej?

 4. Gratuluję nowakowi- ostatniemu nindza w mieście możliwości o zapachu bencenu. Wegrzyn był bardzo schorowany- co jakieś wybory to się pichorował. To na serce to na coś tam. Teraz czas wypoczynku. Dużo zdrówka! Platform w kk ma się dobrze. Dlatego miasto się wyludnia😁. Zostaną : emeryci patole i po.

 5. Czym się tu cieszyć ? Polityka wciąż góruje nie ważne jak żyją ludzie czy jak wyglądają miejsca w którym mieszkają. Ważne jest że PO to a PIS tamto. Do tego wzajemne kłótnie i oskarżenia które przenoszą się ze sceny politycznej na was drodzy obywatele. Czy przez to żyje wam się lepiej ? Czy przez upolitycznienie każdego kawałka naszego życia (jak samorządy, media i inne) mamy lepsza sytuację życiową, lepiej zarabiamy czy praca którą wykonujemy daje satysfakcje i poczucie bezpieczeństwa ? Czy przyszłość nas i naszych dzieci jest zapewniona (mieszkalnictwo, praca, odpowiednie wyksztalcenie) ?

  • Rychu odpoczywa w ciepłym kraju południa przy ekskluzywnych trunkach, diety UE należy wydać, przecież to taka wstrętna gotówka, ciąży mi w portfelu, nie to co silna waluta polska dzięki Glapińskiemu i jego przybocznych druhnach.

 6. Rozumiem – można być krytycznym wobec obecnie rządzącej opcji politycznej i jej programu. Rozumiem że można uzasadniać to tzw.” nie bo nie” , niskim wzrostem Prezesa czy innymi równie poważnymi argumentami. Natomiast co powoduje że ktoś pozornie zupełnie normalny fascynuje się opcją i ludźmi których jedynym argumentem jest… osiem gwiazdek , tego nie potrafię logiczne uzasadnić. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

Skomentuj