Michał Nowak we władzach krajowych Platformy Obywatelskiej. Został sekretarzem komisji rewizyjnej

29
Fot. Facebook/Patrycja Przybylska Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Duży awans szefa Platformy Obywatelskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Michał Nowak został sekretarzem Krajowej Komisji Rewizyjnej partii.

Krajowa Komisja Rewizyjna jest jedną z władz Platformy Obywatelskiej, obok przewodniczącego, zarządu, prezydium, rady krajowej, konwencji oraz krajowego sądu koleżeńskiego. Liczy 16 osób, po jednej z każdego województwa. Zajmuje się kontrolą działalności partii, w szczególności finansowej, a także nadzoruje regionalne komisje rewizyjne.

– Jestem zaskoczony, że zaproponowano mi tę funkcję, oczywiście miło. Skarbnik PO Łukasz Pawełek powiedział mi, że zadecydowało moje prawnicze wykształcenie oraz niemałe samorządowe doświadczenie. Znalazłem się w świetnym gronie, komisji szefować będzie przewodnicząca sejmiku warmińsko-mazurskiego Bernadeta Hordejuk, a sąsiednie województwo śląskie reprezentuje senator Halina Bieda, z którą znamy się od czasu wizyty senatorów w porcie – mówi Michał Nowak.

Inauguracyjne posiedzenie Krajowej Komisji Rewizyjnej odbyło się w formule hybrydowej, cztery osoby dotarły osobiście, pozostali łączyli się z Warszawą online. Obecni byli też sekretarz PO Marcin Kierwiński oraz skarbnik Łukasz Pawełek. Miał być przewodniczący Donald Tusk, ale zatrzymały go sprawy związane z naradą w sprawie bezpieczeństwa. Obiecał, że na pewno pojawi się na drugim spotkaniu.

29 KOMENTARZE

  • Złodziejskiej?! Ale przecież on nie z pisu. Jak powszechnie wiadomo nikt nie nakradł więcej niż pis. Ponadto mając pełnię władzy, sił i środków pis przez lata nie skazał żadnego platfusa za rzekome złodziejstwo. Nawet Nowaka prędzej czy później odpuszczą, bo są partaczami i w zasadzie półanalfabetami. Idź dziecko rozumu poszukaj, zamiast farmazony wypisywać po internetach.

   • PiS też kradnie,jak wszyscy politycy,więc wstyd jak nie wiem..a to że nie osadzili to dlatego że tak się umówili od okrągłego stołu że ręką rękę myje tylko gawiedz się tym podnieca taka jak ty

 1. Lubię Pana Nowaka,szkoda że marnuje talent w P.O.
  Platforma zaprzepaściła wszystkie szanse jakie jej dali wyborcy,chociaż byli bardzo cierpliwi,osiem lat czekali na jakiekolwiek działanie.No cóż,nie doczekali się.
  A przyszłe wybory to już będzie klęska dla P.O. może na 10 procent poparcia może liczyć z obecną kadrą i miernymi przywódcami.Jeżeli pozbędą się Tuska,Schetyny i innych leśnych dziadów to może mają jakieś szanse.

  • Mówi się, że podobno Platforma ma dostać w prezencie od swoich wyborców kilka cystern oleju. 😕

   W tej sprawie wydano wewnętrzne rozporządzenie, że każdy z posłów PO ma codziennie wypić co najmniej 5 litrów tego oleju. 😳

   Ten zabieg ma spowodować, że TROCHĘ oleju przybędzie w głowach opozycji, Szczególnie wierchuszce Platformy O.😄

   Jest to stary przepis według receptury Onufrego Zagłoby z Trylogii H.Sienkiewicza.
   Może to jakoś spowoduje, że wierchuszce Platformy od tego oleju przybędzie trochę szarych komórek w głowach 🤭🤣

   Chociaż jak mawiają Francuzi – „marne’szanse”, żeby taka kuracja choć troszeczkę im pomogła i dała jakiś minimalną poprawę rozumnego myślenia władzom Platformy 😎

  • Nie ma to jak realizacja życiowych ambicji w PiS, Kukiz, Konfederacja czy Korwin… LOL z kryształowymi ludźmi

   Jak przyznałaś człowiek ma talent, więc to właściwy człowiek na właściwym miejscu.

   • Kukiz wyszalał się w młodości i może dlatego teraz nie pajacuje.Tak jak
    Donald Tusk któremu odwaliło na starość i kręci durne filmiki,trolluje po nocach,odzywki ma jak 15-stolatek po spożyciu.
    Niedługo Tusk zagości na Tiktoku,z filtrem Kaczki na ryju i będzie wyśmiewał Kaczyńskiego.

 2. Ooo…. kolejny karierowicz, który z trampoliny jaką jest upolityczniona władza tu na dole, wskoczył z niej w górę. Ludzie ślepi jesteście czy co ? Nie ważne jake barwy polityczne mają, oni to robią dla siebie nie dla was. Ciepła posadka, dobry szmalec i udawać że coś się robi dla ludzi. Oto ich przekonania…. Drapie się p. Nowak po drabinie (politycznej) dalej to chyba parlamen a w tym europejski… Tylko żeby ten ostatni szczebelek nie trzasnął bo lądowanie może być twarde. Już jeden polityk z góry zleciał (za upodobania do kobiet kochających inaczej). Sami ludzie widzicie kto pcha się do polityki nawet tej na dole …. Szkoda gadać !

 3. To raczej obciach i powód do wstydu, a nie dumy. Tuskomatołki ekscytują się stanowiskami. Tak było, jest i będzie. Tylko kasa się licz.

  • Polak to brzmi dumnie. Tylko tacy ludzie jak K. Bortniczuk, Ł. Mejza, M. Horała itp, są gwarantem, że ich stanowiska zostały obsadzone bez ekscytacji i nie liczy się u mich kasa.

 4. To teraz dopiero POKOpani będą się żreć o miejsce na listach do Sejmu, bo Sabci, Maślany, Wiśnia i inni z Koziołkowa- Matołkowa też będą chcieli tam być.

  • Do sejmu z koziołkowa pójdzie tylko Węgrzyn ale do rady miasta i powiatu w Koźlu naprawdę będzie dym bo jedynki dwie a chętnych conajmniej 4

   • O jedynkę do miasta pobiją się Nofak Wiśnia i może nawet nadambitny Kopacki ale może wcześniej do sejmu pobiją się Robercik i jego nowy Maślany przyboczny. Zapasy w kisielu lokalnych politykierów czas start

  • Kojarzę go bo chodził do szkoły z moim synem i daruj sobie takie teksty bo co pamiętam to chłopak był najlepszym uczniem w szkole albo prawie najlepszym

   • Co prawda Platforma mi zwisa jak kilo kitu pod parapetem, ale w tym przypadku masz rację @Ryszard drugi. 😕

    Rzeczywiście ten Nowak to nawet kumaty gostek. I raczej ogarnia wiele spraw. 🙄

    Chociaż jak znajdzie się we władzach PO to szybko go wygryzą. Albo sam przejrzy na oczy i zrezygnuje z tego towarzystwa😎

Skomentuj