Miasto w trybie przyspieszonym będzie rozpatrywać wniosek o mieszkanie dla pogorzelców z Harcerskiej

0

W pożarze stracili dobytek, jednak dzięki wsparciu wielu osób i gminy zaczynają życie od nowa. Teraz czekają na mieszkanie, które powinni otrzymać w najbliższym czasie. W związku z tragedią, która ich dotknęła, procedury zostały przyspieszone. 

Czwartek 10 grudnia przekreślił wiele w życiu rodziny, której mieszkanie spłonęło. Stracili dobytek, aby niedługo później zyskać nadzieję na nowe życie. Ich historia wzruszyła wiele osób, które postanowiły im pomóc. Na ostatniej sesji rady miasta podsumowano działania pomocowe wobec pogorzelców.

Niezwłocznie po zdarzeniu, czyli w piątek, na konto rodziny wpłynęły dwie formy pomocy – zasiłek celowy z programu „Posiłek w domu i w szkole” w kwocie 2 tysięcy złotych na zakup żywności oraz drugi zasiłek celowy ze środków gminy na zakup odzieży, obuwia, pampersów, kołder itp. To była pierwsza transza pieniędzy. Dostarczyliśmy również pakiet środków czystości i higieny osobistej. Były prowadzone skoordynowane działania z Publiczną Szkołą Podstawową nr 9, czyli zbiórka artykułów pierwszej potrzeby. Rodzina otrzyma również zasiłek z tytułu zdarzenia losowego. Samotna pani, mieszkająca piętro wyżej, której mieszkanie uległo zniszczeniu w czasie pożaru, również otrzymała wsparcie – mówiła podczas sesji Danuta Ceglarek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Dla rodziny z ulicy Harcerskiej bardzo ważny jest czas załatwiania wszelkich formalności związanych z ubieganiem się o mieszkanie. Jak się okazuje, wzięto to pod uwagę i przyspieszono procedurę.

Procedura została przyspieszona, jak tylko będą spełnione wszystkie wymogi, to mieszkanie będzie dla nich przygotowane. Dokładamy wszelkich starań, aby sprawa została jak najszybciej zakończona pomyślnie – mówi Wojciech Jagiełło, zastępca prezydenta miasta.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj