Miasto zmienia termin zamknięcia mostu na Kłodnicy i budowy kładki dla rowerzystów

16

Zapowiadane na okres wakacyjny zamknięcie mostu na Kłodnicy nie dojdzie do skutku. Urząd miasta stwierdził, ze wykonawca nienależycie wywiązywał się z obowiązku, dlatego rozwiązał z nim umowę.

Prace przy moście w ciągu ulicy Wyspiańskiego rozpoczęły się już wiosną. W pierwszym etapie obejmowały one remont i wzmocnienie podpór mostu, w kolejnym budowlańcy mieli pojawić się na drodze i zamknąć ją dla ruchu kołowego. Przebudowa ulicy Wyspiańskiego ma upłynnić ruch na drodze, która łączy Kędzierzyn z Koźlem. Z myślą o bezpieczeństwie i komforcie rowerzystów, ulica zostanie rozbudowana o niezależną kładkę obok istniejącego mostu.

Już po rozpoczęciu pierwszego etapu prac, magistrat poinformował, że w okresie wakacji należy spodziewać się kontynuacji robót i wtedy też przejazd na moście ma zostać zamknięty. W połączeniu z trwającą przebudową drogi krajowej nr 45, a co za tym idzie wzmożonym ruchem w Koźlu, spowodowałoby to kumulację utrudnień dla zmotoryzowanych. Dziś taki scenariusz jest już nieaktualny. Urząd poinformował o przesunięciu w czasie prac na ulicy Wyspiańskiego.

– Ze względu na fakt, że wykonawca inwestycji nie realizował jej w zakładanym terminie odstąpiliśmy od umowy. Czekamy na dokumentację, na pewno w przeciągu najbliższych kilku miesięcy nie będziemy realizować prac na moście, a więc ruch nie zostanie wstrzymany – opowiada Artur Maruszczak, wiceprezydent miasta odpowiedzialny za inwestycje.

Przebudowa ulicy Wyspiańskiego ma kosztować niespełna pięć milionów złotych. Połowę tej kwoty udało się uzyskać z urzędu marszałkowskiego. Równolegle prowadzone są roboty związane z budową sieci kanalizacyjnej w tej części miasta.

 

16 KOMENTARZE

 1. super, po co w wakacje jak ruch jest mniejszy,lepiej zamknąć most w roku szkolnym by maksymalnie utrudnić życie uczniom i rodzicom dowożącym pociechy do szkoły, znowu miasto możliwości nie jest winne, brawo Pani SN !

 2. Po raz kolejny UM pokazuje, co potrafi. Kolejny przetarg na inwestycje przeprowadzony na kolanie. I Pseudo Fachowcy nadzorujący Pseudo Fachowców wykonawców. Teraz przykrywka medialna, że zamknięcie mostu z remontem 45 było by utrudnieniem. No i jak na Wodnym Okku, znowu jakieś oczekiwanie na tajemnicza nową dokumentację projektową. Ciekawe na podstawie jakiej dokumentacji przeprowadzono przetarg i rozpoczęto roboty budowlane ???????????????. I tak się kręci kołowrotek ściemy i kłamstw, a przyjazne Władzy media pchają temat by oczyścić atmosferę przedwyborczą.

 3. Czyli normalnie miasto możliwości
  A kasę już wzięli i napewno za chwile dowiemy się że się przeliczyli z kosztami
  Ha Ha Ha
  Kędzierzyn Koźle Miasto Możliwości

  • Kasy nie wzięli. Nie zastanawia was czemu w KK dzieje się tak praktycznie z każdą większą inwestycją? Nagle wszyscy wykonawcy są źli? A Może jednak wina leży po stronie Pani SN?

 4. Może lepiej, żeby ta inwestycja była realizowana nie była realizowana przez obecnych „nieudolnych prezydentów”. Inwestycje w ich wykonaniu to jakiś śmiech na sali. Żadnej własnej inicjatywy realizują tylko cudze pomysły i to nieudolnie.

 5. Jakis kandydat na prezydenta juz zaczyna kampanie oplacajac troli internetowych. Widac ze komentarze nie maja wiele wspolnego z artykulem.

 6. Nie przypominam sobie tak słabej i nieudolnej wladzy w miescie od lat. Czy cos im wyszło…hmmm…hospicjum…nie, sorry, wodne oKKo… cholera też nie… Rynek w Koźlu? Też się nie udało. Kawałek ul. Kozielskiej i Jana Pawła – TAK, tyle że to jeszcze plany i dokumentacja robiona za Pana Wantuły.

  • Kawałek ul. Kozielskiej i Jana Pawła ???
   To też wielka klapa.Jak wazna jest to droga to wiekszosc wie.Praktycznie to centrum miasta to juz tam nie istnieje i straciło znaczenie właśnie poprzez modernizację jaka została przeprowadzona.

Skomentuj