Miasto zakończyło remont ulicy Żabienieckiej. To droga biegnąca wzdłuż Kanału Kłodnickiego

7

Właśnie zakończyła się gruntowna przebudowa fragmentu ul. Żabienieckiej w Kłodnicy. Nową nawierzchnią pojedziemy od skrzyżowania z ul. Kłodnicką do pierwszych zabudowań. Kolejny etap prac rozpocznie się w przyszłym roku.

Modernizacja ul. Żabienieckiej została zaplanowana tak, aby powiązać ze sobą wszystkie przewidziane roboty. Za kilka miesięcy wzdłuż kolejnego fragmentu drogi rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej. Miejska spółka wodociągowa podpisała już umowę z wykonawcą tego zadania. Prace rozpoczną się po zatwierdzeniu projektu i uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń. Po wybudowaniu kanalizacji zostaną położone nowy asfalt i chodniki, a także powstanie ścieżka rowerowa. Bezpieczeństwo wzdłuż ulicy poprawi też nowoczesne i ekologiczne oświetlenie ledowe.

Tegoroczna przebudowa fragmentu ul. Żabienieckiej kosztowała blisko 470 tysięcy złotych.

 

7 KOMENTARZE

  • Idz i zniszcz, taka mentalnosc polaczka, a inni tamtedy nie jezdza? zawisc, zazdrosc, nienawisc- idealny obraz typowego polaka.

   • Mowa miłości bliźniego Prawdziwego Polaka, tak nauczał JPII?? AAA ju wiem dotarł przekaz z Częstochowy. Masz problemy, przewietrz się, wyłącz TVPiS.

    Były prezydent jest jeszcze bardziej zadowolony, sam sobie nie zrobił, a obecna zadbała o ten zakątek. A tym lepiej, że będzie kontynuacja z chodnikiem na Żabieniec, będzie bezpieczniej, JA będę mógł szybciej jeździć służbowym samochodem. Władza POprawia komfort mojego życia.

 1. A na Kłodnickiej jest nowy asfalt od paru miesięcy. Po deszczu stoi kałuża jedna za drugą !!!
  Kto wykonawcy odbiera te roboty. To jest do ewidentnej poprawki a władza nic !!!

  • Aaaa to dobre jest, zgadza się, przechodnie w deszczu mają tam „wesoło” gdy leci tam ciężarówka której się zawsze spieszy… Drogowcy są nieuleczalni, tam przed remontem też stała woda, usunięcie kałuż nie było przedmiotem remontu, czytałem przetarg.

Skomentuj