Miasto zainwestuje w nowe autobusy dla MZK i elektroniczne tablice informacyjne

2

W 2018 roku flota Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kędzierzynie-Koźlu powiększy się o cztery autobusy, w tym jeden hybrydowy o napędzie dieslowskim i elektrycznym, spełniające najwyższe europejskie normy w zakresie emisji spalin. Dodatkowo na dziesięciu przystankach zostaną zamontowane specjalne elektroniczne tablice informacyjne, z których pasażerowie będą mogli się dowiedzieć, kiedy przyjedzie i o której odjedzie ich autobus, a także zapoznać się z innymi komunikatami.

W ramach projektu pn. „Poprawa jakości powietrza w subregionie kędzierzyńsko-strzeleckim – etap II” zostanie też rozbudowany istniejący system e-usług dla pasażerów, pozwalający m.in. na zakup biletów na przejazd w internecie. Warte ponad 9,2 mln złotych inwestycje zostaną przeprowadzone przy dofinansowaniu w wysokości blisko 4,4 mln złotych.

Do tej pory dzięki trwającej od 2011 roku wymianie taboru MZK wzbogacił się o 21 nowych pojazdów, które zastąpiły te najbardziej wysłużone. Realizacja projektu pomoże jeszcze lepiej zadbać o środowisko naturalne, przyczyni się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery, a także poprawi jakość usług oferowanych przez przewoźników.

Liderem projektu „Poprawa jakości powietrza w subregionie kędzierzyńsko-strzeleckim – etap II” jest gmina Kędzierzyn-Koźle. Jej partnerem jest Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Strzelcach Opolskich. Łączny koszt całego projektu wyniesie ponad 18,7 mln złotych, z czego dofinansowanie stanowi prawie 9 mln zł.

Źródło: Urząd Miasta

2 KOMENTARZE

    • Dzięki. Bierzemy Jelcza i jedziemy zobaczyć w terenie. Żeby nie krążyć długo po mieście napisz nam jeszcze adresy, gdzie mamy podjechać.

Skomentuj