Miasto wyremontuje ulicę Żabieniecką. Wkrótce rozpoczęcie prac budowlanych

12

Do listy remontowanych w tym roku ulic dopisano Żabieniecką. Wkrótce rozpoczną się prace na odcinku wzdłuż Kanału Kłodnickiego. Plac budowy został już przekazany, co oznacza, że niebawem w tym miejscu pojawi się ciężki sprzęt.

Będzie to drugi etap prac w tej części Kłodnicy, tym razem obejmujący fragment od pierwszych zabudowań do skrzyżowania z ul. Jagiellońską. Modernizacja ulicy została zaplanowana tak, aby powiązać ze sobą wszystkie przewidziane roboty. Wcześniej wybudowana została już kanalizacja. Teraz przyszedł czas na nowy asfalt i ścieżkę rowerową. Bezpieczeństwo wzdłuż ulicy poprawi też nowoczesne i ekologiczne oświetlenie ledowe.

12 KOMENTARZE

    • Podziękuj zarządowi dróg wojewódzkich w Opolu. Uparli się, że nie można tego obniżyć. Zgodzili się tylko na obniżenie od ul Szymanowskiego bo autobusy nie potrafiły skręcić. A projektant nawet się nie pojawił. W pierwszej wersji zaprojektował rondo przy schodach z lewiatana.

  1. Może ktoś w końcu zainteresuje się ulicą Mostową? Setki dziur na odcinku kilkudziesięciu metrów, a od kilku miesięcy nikt nie potrafi tego naprawić.

      • A szczególnie pretensje kieruj do PiSu. Regularnie obciążają samorządy dodatkowymi kosztami, zmniejszając subwencje na co tylko się da. Niedługo pit obniża do 12%. Zapomnij, że jakakolwiek dziura zostanie załatana. A kredę do szkoły znowu rodzice będą musieli sponsorować.

  2. Czy nie jest już za późno na wycinkę tych drzew?? Tak pytam z wyprzedzeniem, zaraz bowiem się to okaże konieczne…

  3. Mam nadzieję że remont jest przemyślany, droga biegnie po starym wale, jeśli nie zostanie bardzo, bardzo wzmocnione podłoże przy pierwszej większej wodzie znów rozmięknie i cały remont bez sensu. Może przy okazji zwycięska firma wykonała by łącznik z kuzniczkami w ramach przerw technologicznych skoro będzie tyle sprzętu na miejscu.

Skomentuj