Miasto wyremontuje most w Blachowni. Niebawem początek prac, finał w drugiej połowie 2023 roku

11

Miasto podpisało umowę na renowację przeprawy przy ul. Szkolnej. To dobra wiadomość dla pracowników, którzy dojeżdżają do zakładów znajdujących się w strefie przemysłowej. Jeszcze w grudniu nastąpi przekazanie placu budowy dla wykonawcy.

To oznacza, że inwestycja rozpocznie się w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Zgodnie z harmonogramem gotowa powinna być w drugiej połowie 2023 roku. Władze miasta zdecydowały się nie tylko wyremontować most, ale również stać się jego właścicielem. Przypomnijmy, że obiekt nie miał formalnie zarządcy. Prezydent Sabina Nowosielska podjęła jednak zdecydowane działania, żeby ułatwić życie firm i ich pracowników, w dużej mierze mieszkańców miasta.

11 KOMENTARZE

  1. No i pytam się poco? Dzieciaki z osiedla mają bezpieczna drogę do szkoły, mieszkańcy mają święty spokój i ciszę. Ten most powinien zostać rozebrany, po renowacji, rozbudowie i poszerzeniu postawiony na nowych fundamentach ale na łączniku z obwodnicą. W innym przypadku nigdy nie wyprowadzimy ruchu niebezpiecznych materiałów z miasta niemożliwości.

  2. Z tą „bezpieczną drogą do szkoły dla dzieciaków” nie przesadzałabym. W budynkach po dyrekcji ZChB i przychodni zakładowej przy Szkolnej o numerach „15”, mieści się wiele firm. I parkingi pod biurowcem i linią wysokiego napięcia przy dojeździe do dawnej przychodni są zapchane samochodami, które na pewno nie jeżdżą przez osiedle. Za to przez „bezpieczne” przejście dla pieszych, z którego korzysta większość dzieciaków uczących się w tej szkole… Nie sądzę, żeby most przy Szkolnej na PPB pogorszył bezpieczeństwo dzieci.
    Ale zgodzę się z tym, że remontowanie starych budowli lubi kosztować więcej, jak zburzenie ich i wybudowanie w ich miejsce nowych.

  3. Pieniądze na remont mocno przesadzone, wiem bo robiłem pierwotną wycenę. Było to około 800.000. Wyglada że koszta w budowlance wzrosły o dodatkowe 300 %? Firma Prdim za takie pieniądze nie wykonała jeszcze roboty, więc jaka jakość będzie za te pieniądze? No zobaczymy, projekt remontu ma dość konkretne istotne z punktu widzenia dalszego użytkowania wytyczne. Wiem na pewno, łatwo nie będzie.

  4. Nie wiedziałem że żyję w tak bogatym mieście parę dni temu wielki płacz że dodają do podręczników mniej niż wartość jednej kozy a teraz wyda UM Nowosielskiej na most dla benzenowców i nawet nie wiadomo ile.

  5. Most powinien być nad kanałem gliwickim żeby łączył blachownie z piastami .taki most tylko dla pieszych i rowerzystów. Wtedy ludzie z obu osiedli mogliby spacerować częściej pomiędzy tymi osiedlami. I byloby bezpieczniej i wygodniej z dala od ulic.

  6. Fajnie ci się pisze. Postaw się w sytuacji ludzi którzy pracują na terenie zakładów, daleko od bramy. Samochodem trzeba nadrabiać codziennie około 8 km. Ten most jest potrzebny!

  7. Czyli jeszcze kilka miesięcy mieszkańcy mogą spać spokojnie…. Może tak sygnalizacja świetlna …. przy wyjeździe od strony Biedronki …. a co z samochodami zaparkowanymi na poboczu ulicy …..skutecznie utrudniają wymijanie. Znowu osiedle będzie podzielone na to bezpieczne ( brak niebezpiecznych przejść) i to mniej bezpieczne…..

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj