Miasto wyda dużo mniej na nowy basen z własnej kasy. Marszałek dopłaci 5 mln zł do inwestycji

4

Urząd marszałkowski w ramach unijnego grantu dopłaci gminie Kędzierzyn-Koźle aż 5 mln zł do budowy nowego kompleksu basenów w Azotach. Dzisiaj podpisano umowę.

Łącznie inwestycja pochłonie 20,5 mln zł. Pierwotnie planowano, że cała kwota będzie pochodzić z kasy gminy Kędzierzyn-Koźle. A jednak już w trakcie trwania inwestycji udało się znaleźć dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Urząd marszałkowski dołoży do inwestycji aż 5 mln zł. Dzisiaj w sąsiadującej z placem budowy Hali Azoty podpisano umowę.

– To bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta. Koszy inwestycji dla gminy będą mniejsze. A to nie koniec, bo w ramach innego projektu staramy się także o dofinansowanie na zagospodarowanie terenu sąsiadującego z kompleksem – zapowiada prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.

– Ta inwestycja potwierdza sportową determinację Kędzierzyna-Koźla. Walczycie o to, co jest ważne dla mieszkańców. Przy pięciu milionach wsparcia wygenerowana została dwudziestomilionowa inwestycja. Za to wielkie gratulacje. To będzie wyjątkowy obiekt. Miejsce, w którym się on znajduje, dzięki Zaksie odwiedza nie tylko cała Polska, ale i cała Europa – mówił marszałek Andrzej Buła.

W tej beczce miodu jest też niestety łyżka dziegciu. Oddanie basenów do użytku opóźni się i to bardziej niż jeszcze niedawno informowaliśmy. Miasto dało więcej czasu wykonawcy. Aktualny (i wedle zapewnień ostateczny) termin to czerwiec przyszłego roku. Możliwe jednak, że prace uda się zakończyć szybciej.

 

4 KOMENTARZE

 1. O ile dobrze pamiętam zbliża się pierwszy termin oddania.
  Będą jakieś kary dla wykonawcy?
  Robicie dużo szumu wokół tego basenu a jak się tam zjedzie cały Kędzierzyn to będzie lipa .

 2. Jakiś nadworny przewidywacz?
  A z jakiego ugrupowania?
  Jeszcz nie skończone,jeszcze nie oddane do użytku, a on już wie że będzie lipa.
  Dla uspokojenia „Gościa”, ja tam nie pojadę, więc nie będzie całego Kędzierzyna i może lipy nie będzie.
  I tak szczęście niezwykłe, że nie doczepił się o to to że inwestycja jest dofinasowana.
  Może zapomniał. lub czytał nieuważnie?

 3. Nie trzeba być jasnowidzem, to jest najzwyczajniej w świecie logiczne – obiekt nawet przed remontem często był „zabity ludźmi w opór”, a co dopiero po takim wspaniałym remoncie i nagłośnieniu tego sukcesu naszych władz. Pomyślcie tylko jak długo obiekt był wyłączony z użytkowania. Ludzie z samej ciekawości tego co i jak zostało zrobione będą przyjeżdżać. Krótko po otwarciu zobaczymy prawdziwe oblężenie, Gość może mieć więcej racji niż by się Wam zdawało.
  @anmar: a to trzeba być z jakiegoś ugrupowania żeby komentarze zamieszczać?

Skomentuj