Miasto warunkowo otworzy most nad Kłodnicą. Firma musi jeszcze zamontować bariery ochronne

39

Roboty remontowe na moście w Kłodnicy dobiegają końca. Położona została już nowa warstwa asfaltu. Na początku przyszłego tygodnia planowany jest montaż barier ochronnych. Zakończenie tych prac umożliwi wprowadzenie warunkowego ruchu pojazdów.

Kierowcy będą musieli jednak pamiętać, że w dalszym ciągu pozostanie to plac budowy. Ruch zostanie udostępniony dla mieszkańców dojeżdżających do swoich domów oraz do punktów usługowych znajdujących się przy ulicy Wyspiańskiego.

Nieznaczne opóźnienia w inwestycji wynikają z utrudnionego dostępu do materiałów budowlanych oraz problemów firm podwykonawczych związanych z pandemią koronawirusa.

 

39 KOMENTARZE

 1. Z pandemią wirusa, który drąży władze miasta jeszcze z przed pandemii, czy Pani Prezydent zakończyła kiedykolwiek jakąś inwestycję w terminie? A tłumaczenie pandemią jest śmieszne. Przy opóźnieniu nalicza się kary. A zwykli ludzie stoją w korkach.

 2. Jakos na obwodnicy nie ma problemu z materiałami i budową jak jest pandemia. Głupie tłumaczenie się a warunkowo otwierają pewnie żeby zobaczyć jak będzie się odbywać ruch na zwężeniu. Jak będzie lipa to przed zakończeniem jeszcze zamkną i poprawią ….żal ..

 3. Oczywiście czasu realizacji nie udało się dotrzymać… Remont miał trwać 4 miesiące od 5lipca..tzn.juz powinno być po wszystkim…. A tu Warunkowe otwarcie… Kpina z ludzi w biały dzień…. A zimy jeszcze nie ma🤣🤣to utrudnienia przez covid i szczepienia na pewno. OCZYWIŚCIE O żadnej karze nie może być mowy… No bo jak

 4. Zaczyna mnie to już wk. ..c, może gdy by prezydent Kędzierzyna dojezdzala przez Koźle lub lesnice, to może by coś zareagowała, może niech się ktoś zainteresuje tym ze tam się nic nie robi, a ciągnie się to w nieskończoność

 5. Pani Prezydent Kędzierzyna -Koźla głosowałem na panią, a pani nic nie robi żeby wyciągnąć konsekwencje od tych co nie dotrzymuja zobowiązań, to my mieszkańcy na tym cierpimy

 6. Chociaż słychać, że ludzkość Matołkowa poklada się ze śmiechu, że z normalnego mostu zrobiono takiego dziwoląga 😕

  Są też nawet głosy, że ten mosteczek jest za szeroki.😂
  I dlaczego, za tak ogromną kasę nie zwężono go jeszcze bardziej . Może było za mało czasu? 😎

 7. policzmy” szerokość ciężarówki/tra to ~2,5m + po ~0,25/0,3m na lusterka z każdej strony, co daje szerokość ~3 / 3,1m szerokości. ok, prawe lusterko wystaje? poza skrajnię więc 2,5+0,3 to ~2,8m. 2,8+2,8 = 5,6m. na „mijankę” zostaje ~0,4m przy założeniu, że auta będą szorować prawymi kołami po krawężniku skrajni. jeśli nie to bum. to już chyba tunel pod torami jest szerszy

  czy aby jakiś pociotek władzy nie planuje w najbliższym, czasie otworzyć w tym rejonie działalności gospodarczej trudniącej się sprzedażą lusterek do samochodów?

 8. Na Targowej kamienica jest remontowana. Sporo ludzi, sprawność, tempo… Zaczynają od góry. Wszyściutkie dachówki zrzucane na dół. Czy na pewno sto procent zniszczonych?

 9. A co ma cowid do braku materiałów budowlanych? ! W Castoramie od groma cementu i pasku. Gdy ktoś przypilnowal te firmy, to może dawno był by most otwarty , a tak albo robią albo nie -CZY SIĘ ROBI CZY SIĘ LEŻY PINCET SIĘ NALEŻY 😂😂

 10. Co to znaczy ruch warunkowy? Czy inni mieszkańcy Kłodnicy niż Wyspiańskiego będą dalej jeździć przez koźle? Ktoś dopłaci do firm które tam funkcjonują czy czeka ich los wszystkich z grunwalckiej i głowackiego. Byłem świadkiem jak na niemiecki autostradzie przy pełnym ruchu zamontowano 3 km barjer ochronnych w tym 2 wiaduktów jednego dnia, jakim trzeba być tempym organizatorem aby się chwalić ze podwykonawcy zawiedli, że brak dostaw, że cowid, zastanówcie się co i z współpracujecie? A projektant już powinien siedzieć żeby nie uciekł, bo kierownik i inspektor pójdą siedzieć po pierwszym wypadku. Ja osobiście myślę że góra do końca roku, no chyba że zrobią zakaz wjazdu wszystkiego co waży więcej niż 6 ton i nie jest szersze niż 2,2m.

 11. Jak odpadli od władzy, to stworzyli „Skwer Wantuły” na Wyspie kozielskiej dla kpiny z poprzedniego Prezydenta. Teraz sami strzelili sobie w kolano tworząc „Kładkę Nowosielskiej” by mieszkańcy mogli kpić z nich na maksa ;-) :-)

 12. Dlaczego ścieżka rowerowa ma z jednej strony ma 3m a z drugiej 40cm i jest tak samo wąska jak była wszak ludzie zawsze nią jeździli na Kłodnice i nadal będą nią jeździć a nie ta druga. Gratuluje głupoty

 13. Możliwe (nie mam pewności) po drugiej stronie (po prawej jadąc od strony ronda do Kłodnicy) nie będzie w ogóle przejścia. To co widać na zdjęciach to mogą być kapy (miejsce przymocowania barier mostowych, które mogą mieć około 40cm szerokości) bez możliwości ruchu pieszego i rowerowego. Cały ruch pieszy i rowerowy pewnie będzie przerzucony na stronę lewą jadąc do Kłodnicy.

 14. Jaki most to jest jeden wielki bubel jak wszystko co robi nasza pani prezydent powycinać drzewa i sadzić jakieś kwiatki żenada a co do mostu to ciekawe kiedy znowu będzie zamknięty z powodu trudnego ruchu na moście.Szkoda słów co to się wyprawia w naszym mieście miasto możliwości tylko dlaczego z tego miasta tak młodzi uciekają.

 15. Jest to potężne marnotrawstwo pieniędzy… Może będą mieć odwagę otworzyć ze wstęgą?
  Jak można taką drogę wybudować w tak newralgicznym miejscu?
  Tłumaczenie, żenujące… To nie tylko chodzi o korki, ale też o bezpieczeństwo kierujących.

 16. Straszne to, a najgorsze jakich mam treraz projektrantów, inżynierów, kierowników budowy. Doczekaliśmy czasów że pracownicy, którzy budują pukają się w czoło. Budowlańcy mają już większe doświadczenie niż Ci pseudo fachowcy. Bareja miałby co robić w tych czasach.

  • No i dlatego pracownik zawsze będzie z łopatą chodził i pukał się w czoło, bo nie myśli jak projektant, inżynier czy kierownik budowy. Robol myśli tylko o robocie, a to za mało…

Skomentuj