Miasto szuka firmy, która wybuduje łącznik z obwodnicą północną. Nowa droga ma powstać w dwa lata

11

Urząd miasta ogłosił przetarg na budowę łącznika obwodnicy północnej z Blachownią. Jedna z największych inwestycji miasta w ostatnich latach pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych, a jej realizacja może potrwać dwa lata.

Budowa nowej drogi ma być podzielona na pięć etapów. Pierwszym będzie budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Przyjaźni i Energetyków, gdzie trasa rozpocznie swój bieg. Następnie plan zakłada budowę mostu nad Kłodnicą i Kanałem Gliwickim, odcinka do Miejsca Kłodnickiego, gdzie planowane jest utworzenie kolejnego ronda na ulicy Szpaków. Ostatnim etapem będzie fragment łączący nowe rondo z obwodnicą północną.

Szacuje się, że budowa nowej drogi pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych. Najbardziej kosztownym zadaniem będzie budowa mostu nad Kłodnicą i Kanałem Gliwickim. Zgodnie z deklaracjami złożonymi jesienią 2020 roku przez ministra rozwoju i technologii Waldemara Budę (w 2020 roku jeszcze w randze wiceministra), samorząd otrzyma wsparcie z programu Mosty dla Regionów w wysokości 80 proc. kosztów utworzenia nowej przeprawy. Władze Kędzierzyna-Koźla liczą na to, że uda się pozyskać dofinansowanie również do pozostałych prac związanych z utworzeniem drogi.

Łącznik o długości 2,3 kilometra ma wyprowadzić tranzyt z Blachowni i Sławięcic. Termin składania ofert w przetargu upływa 21 marca. Zgodnie z zapisami, po rozstrzygnięciu postępowania i podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 720 dni na realizację inwestycji.

11 KOMENTARZE

 1. A kiedy władze miasta wyprowadzą tranzyt z Koźla ? Nadal przez D.W.418 poruszają się ciężkie pojazdy w dużej ilości. Z śródmieścia wyeliminowano ten problem teraz martwią się o Blachownie i Sławięcicwe a Koźle to co ?

 2. Buda sypie kasą na nową drogę jak się patrzy, rudy zamiast tego zorganizowałby haratanie w gałę a potem powiedział „gdybym miał taki guzik, ale nie mam”.

 3. A dopiero co Strabag zszedł z budowy obwodnicy.Nie można było wykorzystać takiego potencjału firmy i pociągnąć temat rok wcześniej i potraktować jako całość.

  • Problem jest w tym @Realisto, że nie można wykorzystać tego potencjału😕
   Przecież są ZNACZNIE lepsi wykonawcy, zaliczani do krewnych i znajomych królika 😁

   Chociażby ta cudowna firemka, która tak cudownie super…ła i bardzo szybciutko 😂wymajstrowała …. tz wyremontowała 🥴 ten cudowny mosteczek w Kłodnicy 😆😂

   A co do wyboru wykonawcy i jakiegoś uczciwego przetargu, to obawiam się, że ten przetarg BEZAPELACYJNIE wygra właśnie ta cudowna firemka 🥴😳

   Albo jakiś inny partacz – mający wielkie chody i plecy – w gremiach ukochanej WŁADZUNI miasteczka NIEmożliwości 😎

 4. Ot! Pytanie zasadnicze!! „Obudzili” się! Władze miasta coś nie bardzo lubią mieszkańców żyjących i pracujących we wschodniej części tego dziwnego Grajdołka! Mimo tego, że wszyscy płacimy takie same podatki, a one przecież z nich żyją…

 5. Lepiej jakby zrobili wiadukt w ciągu wojska Polskiego na Azoty i rondo przy policji bo tam lecą wymuszenia aż miło. dziwne że tam nie stoją. O 7 rano mieli by dzienną normę wyrobioną.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj