Miasto sprzedaje dwie spore działki na Polu Południowym. Jest zainteresowany inwestor

4

Rada miasta wyraziła zgodę na sprzedaż dwóch działek na Polu Południowym. Pojawił się inwestor zainteresowany ich kupnem.

Pole Południowe to duży teren inwestycyjny przy dawnych zakładach chemicznych w Blachowni. Należy do gminy Kędzierzyn-Koźle. Od kilku lat jest uzbrojony. Obszar objęty został także specjalną strefą ekonomiczną. Liczy aż 77 hektarów. Jak na razie ulokował się tam tylko jeden inwestor. Budowa zakładu przetwarzania popiołów trwa. Wygląda jednak na to, że będzie miał sąsiedztwo. Na sesji rady miasta w czwartek radni wyrazili zgodę na sprzedaż użytkowania wieczystego dwóch równych działek o łącznej powierzchni 16 hektarów.

Na sprzedaż obu działek zostanie ogłoszony przetarg. Jest przynajmniej jeden inwestor zainteresowany ich kupnem. To firma chemiczna działająca w branży biopaliw. Ofertę w przetargu może złożyć jednak każdy.

Rozmowy z inwestorem prowadzi Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy, który zarządza Polem Południowym.

4 KOMENTARZE

  1. spalarnia opon, przetwórnia popiołu. benzen mamy swój. Potrzebujemy zakładu utylizacji baterii i akumulatorów, mogilnika na odpady chemiczne, sortowni śmieci, spalarni plastiku i innych nieuciążliwych inwestycji. koszmar.

  2. Z pewnością poważny inwestor… Czy na pewno? Firma Statom Bio Sp. z o.o. powstała 29 września 2017 (na stronie KRS jest data 4 październik 2017), jej kapitał zakładowy wynosi 50 000zł, siedziba w Kędzierzynie-Koźlu przy ulicy Szkolnej 15 (Kędzierzyński Inkubator Przedsiębiorczości). I ta firma kupuje 77 hektarów terenu pod inwestycje przemysłowe za grube miliony… Uwierzę jak zobaczę.

Skomentuj