Miasto sadzi, ludzie kradną. Rośliny znikają nawet ze skwerów w centrum miasta

22

Zamiast cieszyć oko spacerowiczów, kwitną w prywatnych ogródkach. W ostatnim czasie w Kędzierzynie-Koźlu ponownie doszło do kilku przypadków kradzieży miejskiej zieleni. Giną już nie tylko małe roślinki, ale i dorodne krzewy, a nawet drzewa.

Początkowym zmartwieniem miejskich służb były notorycznie wyrywane rośliny cebulowe jak np. czosnek purpurowy. Tego typu incydenty zdarzały się nawet w ścisłym centrum, przy alei Jana Pawła II. Niektórzy wandale poszli jednak krok dalej i odwiedzają skwery razem ze szpadlem. W parku Lotników ktoś przygotował do zabrania dwie azalie i jednego cisa. Rośliny zostały odnalezione ukryte w reklamówkach przy ogrodzeniu. Podobny przypadek odnotowano na alei Spokojnej. Zaledwie kilka godzin po nasadzeniu zniknęły dwa dorodne drzewa.

Apelujemy do mieszkańców: jeśli zauważycie osoby, które wykopują sadzonki lub dziwnie się zachowują w miejscach, gdzie rosną kwiaty, zgłoście to straży miejskiej pod alarmowy numer telefonu 986.

22 KOMENTARZE

 1. Plebs zza Buga w trzecim pokoleniu.

  JPRDL ludzie kim wy jesteście , zdecydowanie nie ludźmi, Polactwo w pełnej krasie. Dumny ukradł drzewo i posadzi sobie przed domem? Męskość w pełnej krasie …

 2. To prymitywne społeczeństwo nie zasługuje na nic poza wylanym betonem. Nie wyobrażam sobie Holendrów kradnacych tulipany na rondzie w Amsterdamie

 3. Tak szczerze ilu widzieliście ludzie idąc ulicami miasta o różnych porach patrole piesze straży miejskiej czy policji. Bo ja tylko jak jadą samochodami no i w okresie letnim będą na rowerach ponoć więc jak chcący ukraść coś ma czuć respekt . Zobaczy że samochód przejechał więc w garść co chce i w długą A potem zdziwienie że to pod mostem barierki uszkodzone to kwiaty czy inne chwasty wyrwane .

 4. Ciekawe jakby takiemu baranowi podczas np.budowy domu po trochu ktoś coś wynosił. A to okno,a to drzwi lub inny materiał budowlany .Co za wstyd!!!!!
  W swoim mieście takie sceny ludzie sobie robią.
  Normalnie gorącym łańcuchem po j.j.ch to za lekka kara.

 5. A na Al.Spokojnej warto się przyjrzeć właścicielom i ich ogrodom przy których zostały wyrwane drzewka wsadzone za „nasze”podatki i ukarnie przykładnie tych złodzieji z Al.Spokojnej!

 6. Znacie ten kawał? Pytanie: Kiedy bedzie lepiej w naszym mieście?Odpowiedz : Już było
  Rok temu w nocy,jeden gosciu niósł piękną dużą choinkę.Za jakieś 20 minut ten sam
  ,, Janosik ” niósł drugą choinkę z punktu sprzedaży choinek przy ul.W.Polskiego.Bez komentarza.

Skomentuj