Miasto przeprowadzi akcję odkomarzania. W ostatnich dniach owady nie dają żyć mieszkańcom

4

W ostatnich dniach agresywne owady skutecznie uprzykrzają życie mieszkańcom miasta. Wyjście na krótki spacer potrafi być prawdziwą udręką, ale niebawem ma się to zmienić – urząd miasta zapowiada kolejną akcję odkomarzania.

O ile w okresie wakacyjnym problem nie był tak dotkliwy, to ostatnie dni dają się mocno we znaki. Z naszą redakcją kontaktują się mieszkańcy zwracający problem na dużą ilość owadów.

– Na placu zabaw na piastach wczoraj nie siedzieliśmy tylko chodziliśmy, bo nie dało się. Jest komar na komarze. Dzieci i ja pogryzione. Trzeba coś z tym zrobić (…) W Opolu już zaczęli walczyć, bo jest to plaga – napisała pani Jagoda.

Skontaktowaliśmy się z urzędem miasta, który zapowiedział, że odpowiednie działania zostały już podjęte. Akcja odkomarzania ma zostać przeprowadzona na początku przyszłego tygodnia, o ile pozwoli na to pogoda. Opryski mają być prowadzone w ponad 40 punktach na terenie miasta, tak jak miało to miejsce podczas lipcowych działań: Miasto przeprowadzi odkomarzanie. Jest szczegółowy terminarz oprysków na wszystkich osiedlach

4 KOMENTARZE

  1. I znowu trucie wszelakich owadów, bo ta trucizna nie działa tylko na komary. Potem wymrą ptaki. Niech marudery kupią sobie spreje na komary i siebie niech pryskają. Nie życzę sobie żeby moje pieniądze (publiczne) szły na eksterminację życia na ziemi.

  2. Prosimy o dopisanie do listy orlik przy PSP20 w Koźlu. Mimo, że teren jest otwarty i praktycznie bez drzew to ciężko wysiedzieć, tak atakują komary. Myślę że sporo rodziców z dziećmi będzie wdzięcznych bo to jedyne takie miejsce w okolicy i chętnie korzystamy póki ładna pogoda.

  3. Coś mi się wydaje że okomarzanie miało być robione w lipcu, ale dzięki synoptykom magikom nietrafionych łowców burz odwołano i do dziś echo. Mam nadzieję że zdążą przed załamaniem pogody bo idzie się wściec.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj