Miasto przedłużyło umowę z prawnikami. Mieszkańcy nadal mogą korzystać z bezpłatnych porad

5

Przez cały kolejny rok mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. To efekt przedłużenia współpracy pomiędzy urzędem miasta, a Kancelarią Prawną Consulta Alicja Kunicka oraz Kancelarią Radców Prawnych Kaszta & Janikowska s.c. z Opola.

Prawniczki doradzają w urzędzie miasta bezpłatnie od 2015 roku i statystycznie korzysta z ich porad około 500 mieszkańców rocznie. Tak jak do tej pory dyżury odbywać się będą w urzędzie miasta przy ul. Piramowicza 32 w pokoju nr 207 B w godzinach 10.00 – 17.00 w następujące środy miesiąca:

15 stycznia, 5 i 19 lutego, 4 i 18 marca, 1 i 22 kwietnia, 6 i 20 maja, 3 i 24 czerwca, 8 i 22 lipca, 5 i 19 sierpnia, 2 i 16 września, 7 i 21 października, 4 i 25 listopada, 2 i 16 grudnia.

Aby ustalić termin spotkania należy dokonać telefonicznego zgłoszenia pod numerem 793561707.

5 KOMENTARZE

  1. Super sprawa.Miałam kiedyś taką darmową pomoc prawną i cudowna Pani Mecenas z tzw. ,, pazurem ” bardzo mi pomogła a sprawa była bardzo trudna.

  2. Porady są tylko pozornie bezpłatne. Oczywiście, że są płatne – z naszych podatków. Dodatkowe koszty to nadzór urzędniczy, rozliczanie i sprawozdawczość.
    W Niemczech jest zwyczaj, że grupa ludzi wykupuje usługę doradztwa prawnego płacąc ryczałtowo niewielką, miesięczną opłatę prawnikowi.
    I koszty ponoszą tylko ci, którzy chcą z takich porad korzystać.
    Może dlatego Niemcy są od nas bogatsi.

  3. Polecam obchód koźla. Kancelarie prawnicze rozmnożyły się jak pchły, salony piękności i zakłady fryzjerskie mają się całkiem nieźle, za każdym rogiem apteka, najczęściej zatłoczona. Upadły za to sklepy spożywcze, warzywniaki, mnóstwo punktów usługowych, nawet niektóre szmateksy. Takie spostrzeżenie, bez puenty.

  4. Do pana o nicku doktorek. To co panie kolego nagrabiles sobie i to nieźle u mnie to za rozpowszechnianie fałszywych informacji grozi odpowiedzialność karna więc teraz możesz się wyspowiadać u odpowiednich służb jak masz ochotę . Także twoi znajomi tak samo to już jest zgłoszone

Skomentuj