Miasto omawia z młodymi ludźmi plany budowy nowego toru rowerowego. Będzie zgłoszony do budżetu obywatelskiego

3

Plany budowy pumptracku w Kędzierzynie-Koźlu nabierają tempa. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wybrał już nawet lokalizację pod tę inwestycję. Inicjatywę młodych mieszkańców popiera również prezydent Sabina Nowosielska.

Projekt powstania miejsca do treningów kolarstwa grawitacyjnego wyszedł od młodzieży i pasjonatów tego sportu. Temat ten był jednym z punktów obrad ostatniej sesji Młodzieżowej Rady Miasta. Pomysł od samego początku zyskał przychylność władz Kędzierzyna-Koźla.

W działanie zaangażował się również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który wytypował działkę na osiedlu Blachownia, gdzie mógłby powstać obiekt. Zielony teren przy stadionie piłkarskim przypadł pomysłodawcom do gustu. Po wizycie na miejscu odbyło się już kolejne spotkanie, tym razem w Urzędzie Miasta, na którym wstępnie omówiono plany projektu. W jego stworzeniu pomogą przyszli użytkownicy toru.

Nowoczesny pumptrack umożliwi bezpieczne treningi tego widowiskowego sportu, a jego pasjonatom pozwoli rozwijać umiejętności i odnosić kolejne sukcesy. Młodzież, która wyszła z inicjatywą budowy toru zapowiedziała, że zgłosi swój projekt do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

3 KOMENTARZE

Skomentuj