Miasto ogłosiło konkurs na dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej

4

Fotel dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu w organizacji do wzięcia. Miasto ogłosiło konkurs na szefa placówki.

Muzeum formalnie zostało powołane jeszcze za czasów prezydenta Wiesława Fąfary. Przez całe lata funkcjonowało tylko „na papierze”. Dopiero w tej kadencji samorządu sprawy nabrały tempa. W 2015 roku konkurs na pierwszego dyrektora placówki wygrał Bolesław Bezeg. Równolegle miasto przygotowywało dużą inwestycję na wzgórzu zamkowym, które jest siedzibą muzeum. Na bazie dawnych pozostałości powstaje tam nowoczesny obiekt zwieńczony szklaną piramidą nazywaną już kozielskim „małym Luwrem”. Projekt, który dofinansował urząd marszałkowski, jest warty około 5 mln zł.

Jednocześnie miasto ogłosiło konkurs na dyrektora tworzonego muzeum. Jak tłumaczy Jarosław Jurkowski z magistratu, upłynął trzyletni okres, na który Bolesław Bezeg miał powierzone to stanowisko. Stąd kolejny konkurs.

Oferty w konkursie można składać do 30 listopada. Kandydat musi wykazać się wykształceniem wyższym magisterskim. Dopiero wśród wymagań dodatkowych pojawiają się studia podyplomowe z zakresu: historia sztuki, konserwacja i restauracja dzieł
sztuki, ochrona zabytków i innych dóbr kultury i co najmniej dwuletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w instytucjach kultury. Kandydaci muszą przedstawić program funkcjonowania muzeum.

Ogłoszenie

4 KOMENTARZE

  1. Co Pan Bolesław Bezeg robił dotychczas? Pytam z czystej ciekawości, nie złośliwie (co robi dyrektor muzeum które istnieje czysto teoretycznie).

  2. Muzeum istnieje. Jest budynek. Są zabytki. Są pracownicy.

    W muzeum wiele się dzieje. Organizowane są wystawy, wykłady, konkursy, warsztaty archeologiczne. Przy muzeum zaczęła działać duża grupa wolontariusz. Powstała Grupa Rekonstrukcji Historycznej. Przy takiej niewielkiej ilości pracowników [aż dwóch w Baszcie!] to dzieje się bardzo dużo.

Skomentuj