Miasto na godzinę wyłączyło oświetlenie. To protest przeciwko polityce europejskiej rządu

81

Kędzierzyn-Koźle jak wiele polskich miast protestuje przeciw planom ograniczania samorządowych budżetów przez władze centralne, czym może skutkować dążenie do zablokowania budżetu Unii Europejskiej.

Dziś między godziną 17:00 a 18:00 na znak solidarności zgasła iluminacja głównego budynku Urzędu Miasta oraz oświetlenie kozielskiego rynku.

„Coraz więcej polskich samorządów reaguje na zapowiedź Premiera zgłoszenia weta w sprawie budżetu UE. Radni i samorządowcy piszą apele i protesty, część miast zapowiedziała akcję protestacyjną. Samorządy alarmują, że w razie polskiego weta, nasz kraj może zostać pozbawiony ogromnych środków unijnych przeznaczonych na odbudowę po pandemii COVID-19, a także na rozwój. Od kilku dni rady kolejnych miast przyjmują uchwały wzywające Prezesa Rady Ministrów do powstrzymania się od tego typu działań” – czytamy w komunikacie Związku Miast Polskich.

81 KOMENTARZE

 1. Plafony już nie wiedzą jak zaistnieć. Nic pożytecznego nie robią, tylko protestują. A ta nasza gwiazda tylko przyklaskuje co ktoś pierdnie głośniej. Tłuką te idiotzmy ludziom do tych mózgownic. Kwiczą piąty rok oderwani od tego koryta i nic z tego nie wynika. Może słońce jeszcze zgaście na kolejnym proteście. Co za żenada.

 2. Sobie sami wyłączcie prąd w mieszkaniach swoich, rozpalcie ogniska na środku pokoju i protestujcie. Dlaczego mamy ponosić konsekwencję Waszych prywatnych poglądów politycznych?

  • Najlepiej w ogóle niech zgaszą cały ten Pacanów. Ta kobiecina ma być prezydentem wszystkich mieszkańców? To są jakieś żarty. Babsko sobie gierki polityczne urządza kolejny raz, byle się lansować. Szkoda strzępić japę.

 3. To nie miasto wyłączyło tylko potuskowe i poesbeckie sieroty tu rządzące.

  {Do kk24 – coś sie wam skopało w captcha, po 20-30 razy trzeba wybierać obrazki..}

   • W przeciwieństwie do ciebie jestem człowiekiem ptaszyno. Fruń na drzewo jak nie masz co robić i tam sobie podśpiewuj. A wypierdzieć to ci zaraz mogę całą gamę wysuszony trutniu.

  • ha, ha, ha 30-40 razy. Tobie można nawet 100, ale nie masz co robić lamentu, bo to automat. Jak źle zaznaczasz to cię sprawdza dalej. Już przynajmniej wiemy że mamy rekordzistę. Koleś spod krzyża nie potrafi odróżnić hydrantu od parkometru, schodów od mostu czy traktorów od łodzi.

 4. Ja na znak protestu przy głosowaniu też postawię odpowiedni znak X.
  By już więcej takich pomysłów w naszym mieście nie było .

 5. Zaczyna się znowu wrzawa polityczna. Nie zgadzam się z tym co robi PIS. Zresztą nie kibicuje żadnej opcji politycznej. Veto to jedno, a mianowicie sprawy Polski powinniśmy załatwiać w Polsce ,a nie na scenie politycznej Unii. Unia to przede wszystkim interesy pewnych ugrupowań politycznych i krajów tzw. starej unii (nie wszystkich). Praworządność, czy w U.E. przestrzega się prawa ? Niedawne zamieszki we Francji tzw. zielonych kamizelek… Prawda jest taka że U.E. kombinuje jak nas pozbawić pieniędzy – to jest okrutna i brudna polityka. Zresztą u Nas wewnątrz kraju też nie lepiej. I to my społeczeństwo mamy to rozwiązać we własnym zakresie i w jakiś sposób – np. protesty… Obserwując, U.E. się powoli wali. Wchodząc tam nie było mowy o włażeniu z butami do któregoś z krajów członkowskich. A teraz próbują właśnie nam wejść na garb. Czy mamy się poddać i pozwolić by nami rządzili ?

  • Też nie kibicuję żadnej opcji politycznej. Uważam, że za politykę biorą się tacy, których nie stać na porządną karierę zawodową. Dowód: Pani Nowosielska!
   Wacław Frasyniuk ma rację: była mowa o unii gospodarczej. Nie politycznej i włażeniu z butami w sprawy wewnętrzne jej uczestników! Czepiają się – przysłowiowego – „źdźbła trawy”, a we własnych kątach nie widzą kopy siana. Niech najpierw zrobią porządki na własnych podwórkach, a potem ewentualnie roszczą sobie prawo do robienia porządków u innych. Pierwowzorem Unii była organizacja gospodarcza i pierwsze próby uczynienia z niej narzędzia walki politycznej zakończyły się fiaskiem (czytaj choćby: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3lnota_Europejska)! Nie udało się oficjalnie, to trzeba chociaż spróbować „opłotkami” rękami KE…
   No a wyłączanie prądu i gaszenie świateł w mieście, to czyjaś paranoja, stwarzająca zagrożenie bezpieczeństwa jej mieszkańców przez łowców różnych „okazji”, nie zawsze zgodnych z prawem, no i zwiększenia liczby wypadków w miejscach publicznych.

 6. Na prawdę? Czy znacie jakiś lepszy przykład niewolniczej mentalności??
  Protesty, bo rząd jest przeciwko uzależnieniu dopłat od jakiejs bliżej nieokreślonej praworządności?? Ludzie… a przypomnę, ze to przeciez ten „fatalny dla Polski budżet”.

 7. To jest skandaliczne. Naraża się mieszkańców na niebezpieczeństwa wypadków, napadów itp.
  Komu w ten sposób szkodzicie? Władzy? Nie. Szkodzicie nam, mieszkańcom. Ten co wymyślił gaszenie świateł jest niespełna rozumu. Trzeba by go przebadać u psychiatry.

  • Ile jest cię dzisiaj ? Bo ja mam od rana 4 oprucz mnie . Ale po ekektrowszcząsach ponoć zmniejszy się do dwuch , już sie nie mogę doczekać bo rowy najlepiej kopie się we dwuch !!! Alina dołączcie do nas !!

   • Ale nie krytykujesz autora artykułu za sformułowanie w imieniu nas wszystkich „Kędzierzyn-Koźle jak wiele polskich miast protestuje…”
    Stosujesz podwójne standardy. Czuję się szykanowana.

   • jak będziesz miał przerwę w kopaniu rowów to sobie zajrzyj do słownika ortograficznego, albo pisz w esperanto, bo po polsku to ni za bardzo.

    • Rychu nie rób se jaj przecież wszyscy wiedzą że to ty te pierdoły wypisujesz.
     Znowu ci się rowy śnią . Jakbyś miał choć trochę rozumu to byś łopatą tego nie robił tylko koparką. Ale jesteś baran to rypej ino szybko bo cie zima zastanie.
     A przy okazji w Kędzierzynie możesz liście posprzątać i kupy po psach.

 8. Prezydęta albo demonstruje, albo szczerzy krzywy zgryz do zdjeć robionych przez zaprzyjaźnionych kolegów.
  Jest po europejsku.

 9. Mam nadzieję,że gdy ktoś sobie w ciemności zrobi krzywdę, to zaskarży ten głupi POpieprzony urząd ,ale kara będzie nie z moich podatków,tylko z pensji idioty czy idiotki wcielającej ten pomysł w życie. Po prostu brak słów.

 10. Kiedy będzie można kupić pierwszy mln aut elektrycznych z Polski??

  Czy stocznia zarejestrowana w Radomiu postawiła już stępkę pod pierwszy statek?

  2020 lipiec – 750 mld zł dla Polski.”To dla naszego kraju olbrzymi zastrzyk finansowy.” wg strony http://www.gov.pl

  2020 listopad – „Nie chcemy waszych pieniędzy”

  PiS nie chce mld z UE, no dlaczego, przecież można by coś dla siebie zagospodarować, kupić jakieś respiratory, albo tak po prostu odbudowywać Polskę, bo jeszcze jest PO PO w ruinie, no dobra wstała lekko z kolan i się prostuje.

  p*pa
  d*da
  d*pa
  zabronił zamknięcia stoków narciarskich

 11. Światło musiało zgasnąć bo Pani Prezydent podpadła w centrali podziękowaniami za pieniądze na mosty Rządowi.
  Liczba zachorowań spada to trzeba zrobić jarmark a jak to nie zwiększy liczby zachorowań to będzie darmowy grzaniec na Trzech Króli.

 12. Biedne prawiczki nie rozumieją, że w ostatnich wyborach do polskiego Parlamentu WIĘKSZOŚĆ Polaków NIE GŁOSOWAŁA na PiS…

  • Znalazł sie bogacz, który chędoży bez przerwy. Plafony już miały swój czas na zielonej wyspie i wystarczy tej błazenady ludziom. Zahibernowany byłeś wtedy, czy z pieluchą na qprze biegałeś jeszcze? 5 lat tak poszczekujecie i po tyłku każde kolejne wybory a potem znowu skowyt i płacz. Naoglada się antypolskiej tv, naczyta niemieckich wybiórczych i niuskwików a potem ujada jak jork z zapaleniem gardła.

   • W zasadzie nie masz nic do powiedzenia – katolicka nienawiść, jad, żółć, permanentna pretensja i brzydkie imię. Nawet rodzice cię nie kochali ? Biedaku…

    • Ty masz od cholery do napisania za to. A od rodziny to wara pędzlu. Nie uczyli cię tego? To mogę cie nauczuć. Ale nie będzie to lekka nauka tumanie. Więc trzymaj zwieracze na uwięzi, zanim coś palniesz bez zastanowienia krasnalu.

  • a to błąd, bo Polska ma węgla na 200 lat, tak mówił PAD, a przy kopalniach stoją hałdy i czekają na to byś zapalił żarówkę, nie rób tego górnikom i ich ciężkiej pracy bo zajmą się paleniem opon

 13. Do redakcji kk24.pl
  Moderator odświeża nowe komentarze zbyt rzadko.
  Forum przestaje mieć charakter dyskusyjny i składa się prawie wyłącznie z prezentowania własnych poglądów.
  Dyskusje są o wiele ciekawsze, więc prośba o częstszą aktualizację głosów Internautów.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 14. „Samorządy alarmują, że w razie polskiego weta, nasz kraj może zostać pozbawiony ogromnych środków unijnych przeznaczonych na odbudowę po pandemii COVID-19, a także na rozwój.”

  Uśmiałem się.
  Jaki rozwój ?
  Jaka odbudowa po pandemii COVID-19 ?
  W mieście możliwości !
  W tym mieście dotacje unijne przeznaczane są na betowanie, skwerki, skalniaki, ławeczki, ścieżki, imprezy itp.
  Na pewno nie są przeznaczane na żaden rozwój.
  Odbudowę po pandemii COVID-19 w tym mieście. Tylko nie ma czego odbudować ?

 15. Tutaj mogą sobie tak gadać bo w większości mieszka tu bezmózgowy plebs z komunistycznej firmy Azoty,co to za nic nie robienie dostaje się nadal pieniądze.Bo im się należy.W takich miastach jak KK nic dobrego się nie wydarzy jak w większości patole co chcą wszystko za darmo.

 16. Wczoraj Królowa Śniegu wydała rozkaz ,żeby w naszym mieście zgaszono światło na godzinę a złodzieje aż skakali z radości.Strach się bać,co jeszcze wymyśli powołując się na wszystkich mieszkańców.

  • Ciekawe czy jakby w innych miastach skakali z dachów na banię w ramach protestu, to też by się dołączyło szefostwo. I może jeszcze ludziom by zaproponowali taką formę protestu. Idiotyzm władz tego Pierdziszewa to poraża.

 17. Ile pieniędzy jeszcze zostanie wydane z budżetu naszego miasta na ,, schody , pióra i balet „.W Kabareciku Olgi Lipińskiej światło gasił niejaki Turecki.😂😂😂

  • Tylko ludzie wolni odważni i dumni się buntują i protestują !!!!! niewolnicy i durnie zmanipulowani przez tą paskudną władzę potakują pustymi głowami , bo tak najłatwiej. Strajki i protesty w latach 80 tych były legalne ????? wtedy ludzie się narażali . A teraz dzięki nim szmaciarze i kanalie PISowskie zabierać mogą głos { anonimowo } bo pyski okropne ,wykrzywione od nienawiści itp. pooglądajcie co dzięki UE udało się zrobić – to niewiarygodny skok do przodu ….

 18. Brawo,każdy sposób jest dobry aby opamiętać rządzących,bez tej kasy nikt nie wybuduje mostów, dróg czy nowoczesnej kolei.

 19. Nie dla niemieckiej ue. Niemców nikt i nic nie obchodzi. Oni chcą IV rzeszy. Brawo polski Rząd!!! Trzeba się szanować i walczyć o swoje żeby Polska była Polską.

 20. Poprzez tę godzinę ciemności, tyle miasto zaoszczędziło energii, że teraz zużywają ją niepotrzebnie na oświetlanie pustego tzw. orlika przy Lompy.
  Na boisku nie ma nikogo. A oni świecą. Godzina 22:45
  Walą tym światłem po oczach, że spać nie można.

 21. Ależ mamy bohaterską i niezależną prezydent! Cóż za desperacja w idiotycznych decyzjach. Głupota goni głupotę. To Sabina nie ma poważniejszych problemów do załatwienia niż dokuczanie mieszkańcom? W czyim interesie działa? Mieszkańców K-K, czy KOalicji antyPOlskiej w kraju i za jego granicami? Wstyd i kompromitacja. Czy na tym koniec? Nie sądzę. Co ta wstrętna postkomuna jeszcze wymyśli i zrobi rękami służalczych urzędników, żeby, pod pozorem odzyskania władzy dorwać się do pieniędzy Polski i Polaków.

 22. Czy ta trójca, której mieszkańcy nieopatrznie POwierzyli losy K-K nie wybiera się na bale do Wiednia, Japonii, Argentyny, czy gdziekolwiek? Dołożę się do biletu w jedną (tam) stronę. Warunek: latarnica i latarnicy nie wracają.

 23. Jutro pani Zima uroczycie rozswietli choinkę na jarmarkurku świątecznym tylko ze w Koźlu i będzie relacja na żywo,foty,pióra i schody oraz sztuczny uśmiech na twarzy.

 24. Brawo za veto wobec układów i układzików w U.E.Polacy już przestali być tanią siłą roboczą w krajach starej U.E.Polacy nie gęsi i swój język mają.

Skomentuj