Miasto ma plan dla budynku Publicznego Gimnazjum nr 3. Szkoła nie będzie stała pusta

1

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek” nie będą narzekać na brak miejsca. Urząd miasta zapowiedział remont w budynku Publicznego Gimnazjum nr 3, do którego placówka ma zostać przeniesiona w 2019 roku, kiedy ten poziom szkół zniknie z polskiego systemu edukacji. W miejscu, gdzie dzisiaj funkcjonuje, powstaną dodatkowe oddziały Żłobka nr 3.

– Chcemy w przyszłym roku rozpocząć remonty w budynku gimnazjum, aby przystosować pomieszczenia do potrzeb wychowanków „Promyczka”. Planujemy wyremontować dwa piętra. Na pewno będziemy musieli zamontować tam platformę dla osób niepełnosprawnych – wylicza prezydent Sabina Nowosielska. I dodaje: – Musimy jakoś wykorzystać tę szkołę i wydaje mi się, że to najbardziej słuszny kierunek.

Co ważne, istniejące przy gimnazjum siłownia i sala gimnastyczna mają pozostać ogólnodostępne. Najprawdopodobniej powstanie dla nich osobne wejście.

Dotychczasową siedzibę „Promyczka”, a zarazem Żłobka nr 3, również czeka modernizacja. Po jej zakończeniu żłobek powiększy się o 50 dodatkowych miejsc dla maluchów. Dzięki temu wszyscy najmłodsi mieszkańcy miasta powinni mieć zapewnioną opiekę, podczas gdy rodzice będą w pracy.

Źródło: urząd miasta

1 KOMENTARZ

  1. W połowie lipca KK24.pl informowała, iż zawarto porozumienie w sprawie utworzenia w naszym mieście wydziału zamiejscowego Akademii Morskiej. Miasto zaproponowało wtedy na jego siedzibę dwa budynki: PG nr 3 na Pogorzelcu i PG nr 4 w Śródmieściu. Czy utworzenie tego wydz. jest nadal aktualne i czy plany względem PG nr 3 na Pogorzelcu oznaczają, iż jego siedziba będzie się znajdować w budynku dzisiejszego PG nr 4 w Śródmieściu?

Skomentuj