Miasto ma gotowy plan sieci monitoringu. Zobacz, gdzie mają pojawić się kamery [LISTA]

1

Władze Kędzierzyna-Koźla przygotowują się do budowy sieci monitoringu z prawdziwego zdarzenia. Stworzona wspólnie ze strażą miejską koncepcja zakłada zainstalowanie w newralgicznych punktach miasta kilkunastu nowych kamer oraz modernizację i włączenie do sieci już istniejących urządzeń.

Zapowiedź budowy sieci monitoringu miejskiego z prawdziwego zdarzenia pojawiła się już początku tej kadencji samorządu. W styczniu tego roku prezydent Sabina Nowosielska poinformowała, że władze miasta zleciły prace nad koncepcją stworzenia systemu. Wyznaczeniem miejsc, które w pierwszej kolejności miałyby znaleźć się w zasięgu kamer, zajęli się strażnicy miejscy, którzy mapę konsultowali z policjantami z Kędzierzyna-Koźla.

– W pierwszej kolejności wyznaczyliśmy kilkanaście punktów, które mają zostać objęte monitoringiem. Liczymy na to, że będzie to jedynie początek i sieć będzie rozbudowywana – zaznacza Grzegorz Grzesik, komendant straży miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

Na tle innych miast w regionie Kędzierzyn-Koźle to monitoringowa pustynia. Jeśli chodzi o kamery monitoringu wizyjnego – obsługiwany przez operatora w czasie rzeczywistym – jedyna taka inwestycja w mieście została poczyniona w 2008 roku. W kolejnych latach kamery sprawiały dużo problemów, nagminnie ulegając awariom.

Gdzie mają zostać zainstalowane kamery?

– Rondo im. Rafała Wojaczka

– Powstające rondo na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z Grunwaldzką i Karola Miarki

– Skrzyżowanie al. Jana Pawła II z Placem Wolności

– Plac Młodzieży (włączenie do systemu istniejących kamer oraz montaż dodatkowej kamery obrotowej)

– Park Orderu Uśmiechu

– Skrzyżowanie alei Lisa z Krzywoustego

– Skrzyżowanie al. Jana Pawła II z Mieszka I

– Park Pojednania

– Koźle, Rynek (modernizacja istniejącego monitoringu i przeniesienie kamery na budynek biblioteki)

– Skrzyżowanie ulic Czerwińskiego z Sądową

– Skrzyżowanie ulic Piastowskiej z Chrobrego

– Skrzyżowanie ulic Pamięci Sybiraków z Konopnicką i Bończyka

– Plac Raciborski

– Skrzyżowanie ulic Targowej z Sienkiewicza

– Skrzyżowanie ulic Żeromskiego z Piramowicza

W niektórych miejscach pojawić ma się więcej kamer. W zależności od potrzeb, montowane mają być kamery nieruchome lub też obrotowe (takie rozwiązanie przewidziano m.in. w Parku Pojednania). Łączność z punktem nadzoru prowadzona będzie światłowodami bądź drogą radiową.

O tym, czy budowa sieci rozpocznie się już w przyszłym roku zadecydują radni miejscy. Jeśli system powstanie, w straży miejskiej wprowadzone zostaną całodobowe dyżury związane z jego obsługą.

1 KOMENTARZ

  1. Kamery kamerami, a syf na rynku chluby nie przynosi. Idąc w niedzielę rano przez rynek widać kopce łusek słonecznika, opakowania wrzucone między rośliny na klombach i zabrudzoną fontannę.
    Przecież wiadomo że siedzą w tych miejscach cyganie i w taki sposób zohydzają innym normalnym mieszkańcom to miejsce. Proszę coś z tym zrobić wreszcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj