Miasto dostanie prawie pół miliona dotacji na remont hali Azoty. Będzie nowe oświetlenie

11

Radni województwa zadecydowali o przekazaniu dotacji celowej w wysokości 440 tys. zł. dla Gminy Kędzierzyn-Koźle z przeznaczeniem na modernizację Hali Widowiskowo – Sportowej „Azoty” w Kędzierzynie-Koźlu.

Remont obiektu polegać będzie na wymianie obecnego oświetlenia, eksploatowanego od 2005 roku na ekologiczne i oszczędne źródła LED. Planowany koszt całości zadania oszacowano na kwotę 885 tys. zł. Udzielone w ramach dotacji celowej środki samorządu województwa w wysokości 440 tys. zł przeznaczone zostaną na wymianę m.in. istniejących opraw oświetlenia areny głównej oraz przebudowę istniejących obwodów oświetleniowych.

Hala „Azoty” to obiekt przystosowany do organizacji największych wydarzeń sportowych, rozrywkowych, wystawowych i kongresowych na terenie województwa opolskiego. Hala jest również miejscem treningów i rozgrywek sportowych klubu siatkarskiego Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, najlepszej siatkarskiej drużyny w Polsce i Europie.

Coraz wyższe wymagania techniczno – funkcjonalne dotyczące infrastruktury, stawiane m.in. przez telewizje transmitujące na żywo mecze ZAKSY sprawiają, że koniecznym jest dostosowanie parametrów obiektu do najwyższych standardów.

– Jesteśmy zwolennikiem tego, aby w kluczowe inwestycje, ważne dla samorządów włączać się z dofinasowaniem. Już wkrótce po dość dużym remoncie zostanie otwarty Stadion Lekkoatletyczny im. Polskich Olimpijczyków w Opolu. Tu również jako samorząd województwa przekazaliśmy pól miliona złotych na wspólne przedsięwzięcie. Podobnie robimy w przypadku hali w Kędzierzynie-Koźlu. To obiekty sportowe o charakterze regionalnym zarówno w swojej funkcji, jak i działalności – przyznał marszałek Andrzej Buła.

Inwestycja ma zostać przeprowadzona do końca roku.

11 KOMENTARZE

  1. Hala „Azoty” to obiekt przystosowany do organizacji największych wydarzeń sportowych, rozrywkowych, wystawowych i kongresowych na terenie województwa opolskiego.

    A kiedy takie były ???? Smiech na sali….

  2. Rozumiem wymianę opraw, ale ze względu na mniejszą moc po co wymieniać kable i przewody zasilajace, sezon plus ligi się zaczyna, ponoć mecze będzie można w końcu oglądać na żywo a tu ktoś teraz wymyślił remont i modernizację oświetlenia. Nie można tego było zrobić w czasie przerwy między rozgrywkami? To tak jak remontami np. kuchni w przedszkolach i szkołach! Zamiast w czasie pandemii i wakacji zaczną teraz a dzieciaki będą wozić gdzie indziej, brawo dla tych co to planują. Nie ruszajcie szpitala, bo przy tych planistach grozi to katastrofą i zawaleniem służby zdrowia na wiele lat.

  3. Tu racja do zasilania LED nie potrzeba wymiany przewodów, a co z porządnym lodowiskiem w naszym mieście, mogło być ale lepiej skwerek przy niby aquaparku totalny śmiech na sali.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj