Miasto chce wybudować nowy blok mieszkalny. We wtorek spotkanie z mieszkańcami

9

Powstanie nowych mieszkań na terenie Kędzierzyna-Koźla jest jednym z priorytetów władz miasta. Gmina cały czas poszukuje możliwości rozwoju w tym zakresie i przygotowuje się do planowanej inwestycji. Jedną z opcji jest uzyskanie dofinansowania na ten cel.

Dlatego urząd miasta zlecił już opracowanie koncepcji nowego budynku, który miałby powstać na terenach należących do gminy. Jako dogodną lokalizację wskazano działkę przy ul. Henryka Dąbrowskiego w Śródmieściu. Miasto dysponuje dwoma wariantami tego przedsięwzięcia. Z ich zakresem można zapoznać się za pośrednictwem strony internetowej – kliknij, aby przejść.

Co więcej, każda zainteresowana osoba będzie mogła wypowiedzieć się na temat zaproponowanych rozwiązań. Mieszkańcy swoimi sugestiami podzielą się podczas otwartego spotkania, które odbędzie się w najbliższy wtorek (21.06) w sali narad kozielskiego magistratu o godzinie 16:00.

9 KOMENTARZE

 1. I dla kogo te mieszkania będą?Dla patoli co socjal ciągną od Państwa. Normalny człowiek musi się wpieprzyć w kredyt na 30 lat. Niech byłą jednostkę wojskową zaadoptują na mieszkania. Stoi i się od lat rujnuje.

 2. Propaganda i oszukaizm. Jak by to faktycznie był priorytet, to dawno by coś w tym kierunku sensownego zrobili a domy by powstawały. Jak idzie rok wyborczy to będą nam ściemę wciskać, jak im bardzo zależy na młodych ludziach z naszego miasta możliwości. Warianty, spotkania i kolorowe obrazki…

 3. No, pomysł zacny, ale pytanie : dla kogo ? Jakoś w KK ubywa mieszkańców, więc wątpliwe jest czy ta idea jest warta pieniędzy podatnika. Niemniej trzymam kciuki, bo może to w jakiś sposób zatrzyma młodziez przed emigracją zarobkowa do innych miast, państw.

 4. Budowę tego domku PROPONUJĘ zlecić tej wspaniałej firmie – co TAK błyskawicznie GUZDRA się z remontem tych uliczek wokół betonowego Ryneczku-Patelni.😕

  NA PEWNO ta sprawdzona przez władzunię Matołkowa firemka, też szybciutko uwinie się z budową tej chałupki.😆
  I domek błyskawicznie będzie zmajstrowany będzie PO-d klucz 🙄
  Za trzydzieści parę lat, jak dobrze pójdzie😂

  I zaś ukochana władzunia odtrąbi światowy SUKCES obiecanek przedwyborczych 😎

 5. Czemu znowu Kędzierzyn ? Czemu znowu mieszkania dla patologii ? Przecież jest wiele lokalizacji które straszą a mogłoby być ładne osiedla…. Była jednostka wojskowa w Koźlu, budynki w Koźlu porcie ulica Pocztowa-Żeglarska, Marynarska, a teren po tartaku ?

 6. A ja proponuję żeby zajął się tym PiS. Tak szumnie obiecywali mieszkania podczas kampanii wyborczej. Nie udało się. Zresztą jak wszystko. Aut elektrycznych nie ma. CPK też nie powstał. Stępka w stoczni powstała i na tym koniec. Jedynie czego mamy więcej to inflacji i podatków. I oczywiście biurokracji.

  • Lokalni pisowczycy są jak teflon, doskonale pamiętają biedę jaką mieli za tfuska
   Sam kwiczysz boś oderwany od pełnego koryta, a wymienione zadania PiS dokończy w kolejnej kadencji.

   To koryto + pomału staje się puste i jeszcze chwila i zaPiSzczą świnie pisowskie jak jeszcze żadne będące przy korycie, a światło gaśnie…

 7. POgratulować skutecznego sposobu zatrzymania nomadów taborowych w nowych lokalach. POdpowiedzcie mi iluż to POtomków czy sierot ma każda rodzina na utrzymaniu?

Skomentuj