Miasto chce budować nowe bloki mieszkalne. Pierwsza lokalizacja już jest

6
Ostatnimi budynkami mieszkalnymi wybudowanymi od podstaw przez miasto są bloki przy ulicy Broniewskiego w Blachowni.

Po wieloletnim zastoju Kędzierzyn-Koźle chce ruszyć z budownictwem mieszkaniowym. Proces inwestycyjny związany z budową pierwszego bloku może ruszyć jeszcze w tym roku.

Duży deficyt mieszkań w komunalnym zasobie gminy zawsze był problemem w Kędzierzynie-Koźlu. Ostatnią większą inwestycją – jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu – była adaptacja byłego hotelu robotniczego przy ulicy Zielnej (dawniej Dąbrowszczaków) w Sławięcicach. Urządzono tam 32 lokale socjalne i 4 komunalne. Remont kosztował 3,5 mln zł. Wyremontowano również opuszczoną po powodzi w 1997 roku kamienicę przy ulicy Portowej. Lokatorzy wprowadzili się do 12 mieszkań.

W wywiadzie dla KK24.pl prezydent Sabina Nowosielska poinformowała, że kierowany przez nią urząd przygotowuje się do budowy nowego bloku mieszkalnego. Proces inwestycyjny ma ruszyć jeszcze w tym roku.

– Brak wystarczającej liczby mieszkań w zasobie komunalnym gminy to jeden z problemów, na które najczęściej zwracają uwagę nasi mieszkańcy. Pracujemy nad rozwiązaniem (…) Obecnie rozważamy różne możliwości finansowania takiej inwestycji (…) Chcemy postawić przynajmniej jeden blok mieszkalny, a w dalszej perspektywie kolejne – powiedziała prezydent Nowosielska.

Blok zlokalizowany ma zostać na osiedlu Pogorzelec. Miasto dysponuje tam odpowiednią działką. Inwestycja raczej nie będzie realizowana w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Miasto rozważa inne źródła finansowania.

Ostatnimi budynkami mieszkalnymi wybudowanymi od podstaw przez miasto są bloki w Blachowni postawione w okolicy roku 2005 przy ulicy Broniewskiego – w pierwszej kadencji prezydenta Wiesława Fąfary. W drugiej kadencji tamten prezydent wpadł także na pomysł, aby w Lenartowicach postawić kontenery mieszkalne dla lokatorów uporczywie niepłacących czynszów, ale po protestach okolicznych mieszkańców nic z tego nie wyszło.

 

6 KOMENTARZE

  1. A w Koźlu kamienice stoją puste i niszczeją. Ale co tam. lepiej budować osiedla domków jednorodzinnych i ciasne klatki w blokach

  2. Zanim miasto cokolwiek wybuduje, to niech włodarze jadą zobaczyć w jakim stanie są bloki przy ul. Broniewskiego!!! Po 13latach użytkowania jest dramat, brud i smród, sceneria niczym z czasów głębokiej komuny, czysty socjalizm i patologia, gówniarze ganiający się z Policją to prawie codzienność. Jak coś jest „za darmo” to….. efekt widać w tych budynkach, wybudowanych za pieniądze „miasta”.

  3. Najgorszą inwestycją jest rozdawnictwo mieszkań socjalnych dla ludzi którzy nie pracują, dewastują nowo wyremontowane lokale.Potrafią wyrwać z takiego mieszkania wszystko co można sprzedać; bojlery ogrzewające wodę, kaloryfery, rury, junkersy itd.. Do tego, zapuszczają lokale brudem, insektami co grozi epidemią. Totalną niesprawiedliwością i wyrzucaniem pieniędzy podatników jest to że takie osoby dostają kolejny lokal do dewastacji i nikt nie ma możliwości temu zapobiec ,wyegzekwować strat za zniszczenie tych mieszkań jakie ponieśli obywatele ze swoich podatków na rzecz miasta. Czekamy na propozycje włodarzy miasta. Może jakieś pokoje w tanim baraku pod ścisłą kontrolą władz i przymusową pracą?

Skomentuj