Miasto będzie montować kolejne kamery. Rozbudowa monitoringu jeszcze w tym roku

11

W kolejnych punktach Kędzierzyna-Koźla pojawią się kamery monitoringu obsługiwanego przez straż miejską. Docelowo sieć obejmie wszystkie miejskie osiedla.

Do niedawna Kędzierzyn-Koźle, w przeciwieństwie do wielu innych mniejszych i większych miast, praktycznie nie miał zintegrowanej sieci monitoringu miejskiego. Od 2006 roku w obrębie Starego Miasta funkcjonował jedynie system początkowo składający się z czterech kamer. Często ulegał jednak awariom. Stworzenie monitoringu z prawdziwego zdarzenia władze miasta zapowiedziały na początku poprzedniej kadencji samorządu. Sieć składająca się z 16 kamer ruszyła w zeszłym roku. Obraz w czasie rzeczywistym przez całą dobę przekazywany do centrum operacyjnego straży miejskiej. System będzie rozbudowywany.

– Przygotowujemy przetarg na następny etap monitoringu miejskiego. W ramach tego etapu chcielibyśmy uruchomić dodatkowych 17 kamer w Koźlu, na Pogorzelcu, w Śródmieściu i na osiedlu Piastów – zapowiada Artur Maruszczak, wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla.

O kolejne kamery mieszkańcy dopytywali podczas niedawno zakończonego cyklu spotkań na osiedlach. W wielu punktach Kędzierzyna-Koźla jest problem z porządkiem publicznym. Chodzi głównie o wykroczenia i drobne przestępstwa. Mieszkańcy uważają, że samo pojawienie się kamer będzie działać prewencyjnie.

11 KOMENTARZE

  1. 17 dodatkowych kamer, a na Blachowni 0, w Sławięcicach 0 tam gdzie w ostatnim czasie dokonano tyle włamań do domów, że nie sposób zliczyć i do tego leśne dziadki zamiast profesjonalnych operatorów. Amen.

    • wielki-mały- bracie.kamery o których mowa w artykule, monitorują przestrzeń publiczną, celem podniesienia poziomu bezpieczeństwa przestrzeni w której się poruszamy.Natomiast o bezpieczeństwo domów, czy mieszkań, bo nie wiem co masz konkretnie na myśli, powinny zadbać kamery zainstalowane przez właściecieli domów prywatnych, lub też wspólnot mieszkaniowych. W Blachowni, czy w Sławięicach również.

  2. @QW…newralgicznych…😂 😂 😂 Ty widzę kooperujesz z miejskim ośrodkiem monitorowania zagrożeń 😂 😂 chcesz więcej patroli to idź do pierdla.. Proste… Ja sobie sam poradzę że wszystkim.. No ale czego spodziewać się po milosniku gej… I sr… Pozdro dla kumatych

    • No dobra, czas się ujawnić! 😂 😂 😂 cały czas komentuję na temat gejów, bo mnie chłopaki pociągają, ale nie miałem odwagi się przyznać.. 😂 😂 😂 Teraz wychodzę z szafy.. i chętnie poznam kogoś do wspólnych zabaw..😂 😂 😂

    • Ty masz jakąś fobię czy co? Stwierdzeniem „pozdro dla kumatych” tylko utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że dyskusja z Tobą nie może należeć do najbardziej konstruktywnych.

  3. Jestem nieśmiały w tych sprawach..😂 😂 😂 Ale za to lubię sobie popisać i wyobrażać różne rzeczy, to mnie strasznie Jara – jak wiecie co mam na myśli..😂 😂

  4. Sami się monitorujcie w urzedzie miasta panie Maruszczak. W waszych gabinecikach także powinien być monitoring. Taki prewencyjny, żeby nikomu nie przyszło do głowy np. wziąć łapówkę lub popełnić inną przewinę urzędniczą. „Społeczeństwo” mogłoby „na żywo” obserwować WASZĄ „bardzo ciężką” pracę. Ot taki BIG BROTHER.

Skomentuj