Mężczyzna zasłabł podczas grzybobrania. Interwencja służb ratunkowych w lesie w Cisowej

2

Służby ratunkowe z Kędzierzyna-Koźla otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie znajdującym  się w środku lasu. Grzybiarz informował o bardzo złym samopoczuciu.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 17. Operator numeru alarmowego odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w lesie pomiędzy osiedlem Kuźniczka a Cisową, znajduje się mężczyzna, który gorzej się poczuł.

Na miejsce skierowano policję, straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Już po kilku minutach ratownikom udało się ustalić miejsce, w którym przebywał poszkodowany. Mężczyzna został przetransportowany do karetki pogotowia ratunkowego.

– Wychodząc do lasu, jeżeli mamy taką możliwość, zabierajmy ze sobą telefon komórkowy, który w przypadku zagrożenia umożliwi szybkie wezwanie pomocy. Należy podczas takiego spaceru unikać nieznanych miejsc i przede wszystkim iść w grupie, nie tracąc ze sobą kontaktu wzrokowego. Pamiętajmy, że lasy szybko się zmieniają. Znane miejsce sprzed kilku lat, dziś może wyglądać zupełnie inaczej. W przypadku nieznajomości terenu nie należy oddalać się od dróg lub innego stałego punktu orientacyjnego – apelują strażacy.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj