Mężczyzna zasłabł, a w pobliżu nie było wolnej karetki. Do szpitala dojechał w policyjnym radiowozie

5

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla przewieźli 62-latka do placówki medycznej radiowozem, ponieważ w pobliżu nie było wolnej karetki. Dzięki szybkiej reakcji nastolatków oraz pomocy funkcjonariuszy mężczyzna, który nagle zasłabł na ulicy szybko trafił do szpitala.

W sobotę, po godzinie 13:00 na numer alarmowy zadzwonili nastolatkowie, którzy nie przeszli obojętnie obok mężczyzny, leżącego na drodze w rzadko uczęszczanym miejscu. Po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie zostali tam skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce mężczyzna był przytomny i uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Mundurowi udzielili 62-latkowi pomocy przedmedycznej. Ponieważ jego stan wskazywał na konieczność natychmiastowej pomocy medyków policjanci skontaktowali się z dyspozytorem. Wówczas uzyskali informację, że w pobliżu nie ma wolnej karetki. Ze względu na stan zdrowia mężczyzny policjanci podjęli decyzję o natychmiastowym przewiezieniu 62-latka do szpitala, gdzie został przekazany pod opiekę specjalistów.

5 KOMENTARZE

  1. Kiedy wreszcie ktoś z tego rządu zainteresuje się tą patologią ?! Przecież my na tych gamoni płacimy podatki !
    PiSwski burdel…

  2. Dobra zmiana, nowy ład. Maślak skoro PO miało gdzieś zwykłych obywateli, to ciekawe jak głęboko ma ich w swoim poważaniu PIS. Codziennie informacje o braku kartki.

  3. Pani Tudaj czy pani jako starościnie nie jest wstyd ? Jedyny szpital tylko z covidem. Częsty brak karetek. A Straż Pożarna zamiast do pożarów to często jako zastępstwo karetki. Teraz nawet radiowóz… Jeszcze raz pytam czy pani Tudaj za te sytuacje nie jest wstyd ?

    • Pani Tudaj nie podejmowała decyzji o szpitalu covidowym bo decyzja zapadła w Warszawie a wojewoda ją ogłosił. Nie było tam miejsca na decyzje starościny Tudaj więc nie ma powodu do wstydu.Ktoś inny powinien się wstydzić ale tego nie robi .Wcześniej były karetki firmy Falk-Medycyna ale PIS je zlikwidował bo to była firma zagraniczna.

      • To że jesteś zagorzałym PISowcem to twoja sprawa. Zacznę od początku. Szpital kozielski to nie Warszawa wytypowała tylko poprzedni wojewoda chcąc się pozbyć problemu z Opola. Po drugie starostwo jako samorząd i zarazem nadzorca m.in. służby zdrowia na terenie powiatu Kędzierzyn-Koźle jest odpowiedzialny za stan rzeczy czyli brak prawidłowej opieki medycznej a przede wszystkim szpitalnej. A po trzecie że coś PIS zlikwidował jeszcze do tego bo zagraniczna to już czysta bzdura wyssana z palca PISowskiego. Falk przestał obsługiwać transport medyczny po przez zerwanie umowy ze starostwem a raczej odwrotnie lecz nie będę tu wchodzić w szczegóły. Także proszę nie dezinformować jak się nie zna prawdy.

Skomentuj