Mężczyzna dostał ataku padaczki. Nie było wolnej karetki, na pomoc wezwano strażaków

3

W czwartek po godz. 11 operator numeru alarmowego odebrał zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który dostał ataku padaczki w mieszkaniu przy ulicy Piotra Skargi.

W chwili przyjmowania zgłoszenia na terenie powiatu nie było wolnej karetki. Na miejsce postanowiono zadysponować straż pożarną. Strażacy udzielili kwalifikowanej pomocy pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Po kilkunastu minutach od otrzymania zgłoszenia przyjechała załoga pogotowia ratunkowego.

3 KOMENTARZE

  1. To jest śmiechu warte. Dzwonisz – nie ma wolnej karetki i wysyłają straż. Oni robią swoje, i magicznym sposobem po kilkunastu minutach jest wolna karetka.

  2. Nie ma szpitala bo jest przeznaczony tylko dla chorych na Covid19. Brak karetek pogotowia bo ich jest za mało – to już nie pierwszy raz. Drugie miasto co do wielkości po Opolu z dużymi niebezpiecznymi zakładami w tym chemicznymi. Spory węzeł drogowy. Brak możliwości leczenia po wypadkowego czy inne jak należące do grup: kardiologicznych, neurologicznych i onkologicznych. To tylko cud że do tej pory nic się poważnego nie stało. Gdzie jest odpowiedzialne za ten stan rzeczy Starostwo ? Magistrat Miejski też jakby zacichł w tej sprawie. A to Wy jesteście odpowiedzialni za ten stan rzeczy! Za to że ludzie nie mogą być normalnie leczeni w szpitalu. Umieralność będzie nie tylko na Covid ale na inne nie leczone choroby z powyższego powodu, czyli pozbawienia Nas mieszkańców normalnego leczenia ! I to miasto możliwości – umierania !

Skomentuj