Metr kwadratowy mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu prawie 600 zł droższy niż przed rokiem

5

Na 1 mkw. mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu potrzeba wydać więcej o 14,04 proc. niż 12 miesięcy temu. To nieco mniejszy wzrost niż w Opolu. Gwałtowniej rosły ceny m.in. w Przemyślu, Stalowej Woli i Koninie. W województwie opolskim mieszkania podrożały o 11,51 proc.

Eksperci rankomat.pl porównali ceny mieszkań na rynku wtórnym w 78 największych miastach Polski w okresie 12 miesięcy. Średnie stawki cen mieszkań IV kw. 2022 r. i w IV kw. 2021 pochodzą z portalu ogłoszeń nieruchomości adresowo.pl. Ranking ułożony przez ekspertów multiporównywarki ubezpieczeń, kredytów i GSM uzupełniają stawki polis mieszkaniowych w tych samych miastach.

W ciągu roku najwięcej wzrosły ceny mieszkań w Przemyślu i Stalowej Woli, a najmniej w Rudzie Śląskiej i Jaworznie, gdzie stawki za 1mkw., mimo ogólnej tendencji wzrostowej, nieznacznie spadły. Pomimo drożejących cen mieszkań w większości 78 miast Polski, nie doszło do podwyżek ubezpieczeń nieruchomości. Na polisy mieszkaniowe lokatorzy przeznaczali w 2022 r. średnio mniej niż w 2021 r.

Mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu droższe o prawie 600 zł/mkw

Wzrost cen mieszkań w Kędzierzynie-Koźlu o 14,04 proc. powoduje, że za 1 mkw. trzeba zapłacić średnio o 594 zł więcej niż przed rokiem. Dla porównania, w Opolu między IV kw. 2021 a IV kw. 2022 r. metr kwadratowy mieszkania na rynku wtórnym podrożał o 1026 zł. Największą zmianę cen w skali kraju zanotowała Stalowa Wola (+1238 zł), a najmniejszą Ruda Śląska, gdzie 1 mkw. był niższy o 2 zł – wynika z porównania adresowo.pl.

1 mkw. mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu był oferowany w IV kw. 2021 r. za 4232 zł, a w IV kw. 2022 r. już za 4826 zł. Po podwyżce mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu są w dalszym ciągu tańsze niż w Opolu (7349 zł) i w Gliwicach (6319 zł). Najbardziej zbliżoną stawkę za 1 mkw. mieszkania mają Rybnik (4885 zł) i Ostrowiec Świętokrzyski (4800 zł). Ze wszystkich 78 sklasyfikowanych miast najdroższa jest Warszawa, gdzie 1 mkw. mieszkania kosztuje średnio 13025 zł, a najtańsze Jastrzębie-Zdrój z wynikiem 4143 zł – podaje zestawienie rankomat.pl.

W opolskim mieszkania sporo drożeją, ale są tanie

W województwie opolskim 1 mkw. mieszkania na rynku wtórnym w IV kw. 2022 r. podrożał o 11,51 proc. w porównaniu z IV kw. 2021 r. Oznacza to wzrost średniej stawki o 590 zł przez 12 miesięcy.

Najwięcej zmieniły się ceny mieszkań w województwie lubuskim (+15,56 proc. i +778 zł na 1 mkw.), a najmniej w dolnośląskim (+1,57 proc. i +117 zł na 1 mkw.).
Opolskie w IV kw. 2022 r. miało średnie ofertowe ceny mieszkań na poziomie 5714 zł za 1 mkw. To jedna z najniższych stawek w skali kraju. Taniej 1 mkw. mieszkania kosztował tylko w śląskim (5616 zł). W województwie mazowieckim za mieszkanie trzeba zapłacić średnio 11 468 zł w przeliczeniu na metr kwadratowy.

Ile za ubezpieczenie mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu?

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla wydają na polisę mieszkaniową 205 zł – to średnia cena w IV kw. 2022 r. na rankomat.pl i jedna z niższych stawek w całym kraju. Najwięcej za ubezpieczenie płacą lokatorzy z Łomży (946 zł). W Opolu to 277 zł.
W IV kw. 2022 r. lokatorzy w Kędzierzynie-Koźlu płacili za ubezpieczenie mieszkania średnio 180 zł mniej w porównaniu do IV kw. 2021 r (385 zł).

W województwie opolskim na polisę mieszkaniową przeznaczano średnio o 127 zł mniej na przestrzeni 12 miesięcy. Najwięcej ubezpieczenie nieruchomości w IV kw. 2022 r. kosztowało mieszkańców województwa mazowieckiego (406 zł), a najmniej lubuskiego (254 zł). W opolskim średnia cena za polisę mieszkaniową wyniosła 281 zł.

– W Kędzierzynie-Koźlu już od 100-200 złotych rocznie polisa mieszkaniowa chroni mienie warte kilkaset tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że taka ochrona oznacza minimum, a za niewiele więcej zyskamy dodatkowe ryzyka, jak kradzież z włamaniem, przepięcie, pakiet home assistance czy odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym – wyjaśnia Michał Ratajczak, ekspert ubezpieczeń nieruchomości rankomat.pl.

5 KOMENTARZE

  • My politycy mamy kilka mieszkań na wynajem i naszym celem w PiS nie jest powszechna dostępność mieszkań. Żaden polityk PiS nie jest za wprowadzeniem skutecznych rozwiązań ułatwiającym dostępność mieszkań. Aż takimi debilami w PArtii nie jesteśmy. Słowa debil należy unikać w stosunku do najwyższych głów naszej Ojczyzny, bo kto podnosi język ostry na nas to nasze zbrojne ramię władzy ten język odetnie.

   Jedyny program jaki realizujemy z sukcesem to Willa+ dla każdego założyciela fundacji wspierającej w statucie działania PiS. Nie trzeba wiele wystarczy popierać Partię PiS i siać hejt w internecie by się jakieś dziecko posła PO powiesiło czy otruło. To chyba nie jest trudne dla katolików z PiS by nienawidzić drugiego Polaka. Daje przykład Ojciec z Torunia jak nienawidzić judaistę, kogoś inaczej myślącego, czy kogoś z większą domieszką pigmentów skórnych.

   • Rychu, bredzirychu, nudzisz się na esbeckiej emeryturze? Każde twoje żałosne, grafomańskie wypociny przesiąknięte są antypisowską obsesją. A na marginesie – przytocz choćby tylko jedną wypowiedź „Ojca z Torunia”, która daje przykład „jak nienawidzić judaistę, kogoś inaczej myślącego, czy kogoś z większą domieszką pigmentów skórnych”. Nie zmyślaj o hejcie przeciw ofierze peowskiego pedofila! Hejt to domena totalsów, chcących zamazać powiązania PO z tym pedofilem. I nie odwracaj kota ogonem.

  • a korzystający z Ośrodków Pomocy i wszystkich „+” to i z dwa by jedno mogli wynajmować np. tym pracującym na to wszystko, których nie stać na kupno a dostać nigdy nie dostaną, no bo pracują i mogą przecież sobie wynająć.

 1. Nie do końca masz rację @LLL 😕 Gdyż NIE jest to bredzenie @Rysieńka, tylko raczej wykonywanie rozkazów i PO-leceń 🧐

  Ale masz w zupełności rację @LLL z tym odwracaniem kota ogonem. 🙄
  W końcu jeżeli pedofil – wysoko umocowany funkcjonariusz platformy PO-UBeckiej – podawał też narkotyki dzieciom swojej koleżanki z PeŁo. PO czym dopuścił się wobec tych dzieci pedofili, to również osobnicy będący na esbeckich emeryturach rzucili się do wybielania swoich idoli. Co zawsze robili – tego typu skur…stwa -oskarżając innych. Zawsze tak było, niestety 😬

  Również ujawnienie danych osobowych posłanki z PO dokonał, jej kolega partyjny ze Szczecina. 🧐 W rozmowie na żywo w TVP – mimo próśb prowadzącej program, że takie podawanie – niemal precyzyjnych danych osobowych posłanki PO , jest niebywałym skandalem – co może doprowadzić do nieobliczalnych następstw takiej wypowiedzi POsła z PeŁo 😬

  I tak niestety się stało, bo w rezultacie doprowadziło to do samobójstwa tego nieszczęsnego chłopaka 😐

  Ale zgodnie z PO-UBecką tradycją, także w tym tym skur…syńskim procederze – „naczalstwo” winą za tę śmierć chłopaka oskarżają innych.😯 Ukrywając własne tutaj dokonania i JESZCZE dodatkowo dokopując tej nieszczęśliwej swojej koleżance partyjnej z PO 😔

  Tylko że Platforma Oszustów zawsze tak robiła i ZAZWYCZAJ tak robi!😠. Mają to chyba we krwi, zakodowane i wytrenowane przez swoich mocodawców 🙄

  Łącznie z Donaldu Tusku, który od początku dowodzi tą Przestępczą Organizacją. 🥴
  Ku radości i zachwytom swoich dosyć licznych wyznawców, funkcjonariuszy i SWOICH
  wytresowanych wyborców.
  W tym przypadku skrzętnie też Donaldu Tusku pomija pedofila we własnych szeregach i jego dokonania – w ramach tej jego przestępczej działalności w Platformie Obywatelskiej 😎

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj