Metamorfoza targowiska przy Damrota na ostatniej prostej. Kiedy powrócą na nie kupcy?

5
S

Prace budowlane na targowisku miejskim przy ulicy Damrota wchodzą w ostatni etap. Jak informuje urząd miasta, kupcy będą mogli powrócić na plac handlowy w lipcu.

Przymiarki do przebudowy targowiska miejskiego przy ulicy Damrota trwały od kilku lat. Decyzję o jego remoncie władze Kędzierzyna-Koźla podjęły pod koniec 2017 roku. Na początku 2018 roku przedstawiciele urzędu odbyli kilka burzliwych spotkań z kupcami, którzy mieli sporo zastrzeżeń do planowanego remontu, przede wszystkim zaś do terminu realizacji robót. Ostatecznie pod koniec lipca plac zamknięto, a handlarze przenieśli się na targowisko zastępcze przy ulicy Stalmacha.

Tak wyglądało targowisko przed remontem:

Koszt przebudowy targowiska to blisko 3 miliony złotych, miastu udało się pozyskać na ten cel blisko milion złotych dofinansowania ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Obecnie roboty są bardzo zaawansowane.

– Roboty budowlane potrwają do pierwszych dni czerwca, dokonanie odbiorów i uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń może zająć kolejny miesiąc. Otwarcie nowego targowiska zaplanowano na lipiec – informuje rzecznik urzędu miasta Piotr Pękala.

Głównym punktem targowiska nadal mają być otwarte wiaty, w których dwie trzecie miejsce będzie zarezerwowane dla rolników i ogrodników sprzedających swoje produkty. Kompleksowy remont objął również wymianę instalacji, infrastruktury oraz budowę pawilonu administracyjno-socjalnego.

5 KOMENTARZE

  1. Ciekawe, czy „kupcy” dostosują się do wysokich wymagań estetycznych i sanitarnych nowego targowiska.
    Może będzie znowu taki brud i „koloryt” jak poprzednio. Gdyby tak się stało to pieniądze podatnika będą wyrzucone (dosłownie) w błoto.

  2. „miastu udało się pozyskać na ten cel blisko milion złotych dofinansowania ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich”
    Druga kadencja obecnej Prezydent i już mamy wiochę…

Skomentuj