Meltmann. Dynamiczny rozwój firmy z Pawłowiczek, potrzebni pracownicy

9

O meblach, artykułach spożywczych, samochodach, które powstają dzięki częściom produkowanym w Pawłowiczkach oraz o dynamicznym rozwoju rodzinnej firmy opowiada Tomasz Czuj, wiceprezes Zarządu Meltmann Sp. zo.o.

– Państwa firma jest jednym z lepiej funkcjonujących przedsiębiorstw w regionie. Cały czas w przekazie medialnym staracie się podkreślić jej rodzinny wymiar?

– Firma jest od samego początku budowana przez naszą rodzinę na solidnych wartościach. Jej początki sięgają 1994 roku, kiedy to działaliśmy jeszcze pod nazwą MC Sp. z o.o. W 2018 roku otrzymaliśmy tytuł Gazeli Biznesu w ramach prestiżowego rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm według Pulsu Biznesu. W 2018 roku znaleźliśmy się również w pierwszej dziewiątce najszybciej rozwijających się firm rodzinnych w województwie opolskim w rankingu prowadzonym przez Forbes. Wiele koncernów zaczynało właśnie od małych lokalnych firm.

– Jakie produkty powstają w firmie Meltmann?

– Jest ich bardzo dużo. Od wielu lat jesteśmy jedynym polskim producentem wytwarzającym części zamienne do systemów klejowych. W naszym zakładzie powstają filtry, wkłady do filtrów, dysze, pompy kleju, głowice i moduły klejowe. Dostarczamy też dla naszych klientów węże grzewcze, elektrozawory, pistolety klejowe i olbrzymią ilość różnych akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych tworzonych także na specjalne zamówienie. Ogólnie charakteryzuje nas to, że jako jedyna firma w regionie potrafimy wyprodukować wyjątkowo precyzyjne elementy.

– Czy to prawda, że niektóre części, które powstają w państwa zakładzie, wykorzystywane są przy produkcji mebli dla jednej z największych sieci meblowych w naszym kraju?

– Współpracujemy z kilkoma naprawdę dużymi podmiotami na terenie Polski i Europy. Jednym z nich jest największa firma z branży meblowej w Polsce. Dostarczamy jej przykładowo części, które potrzebne są przy procesie laminacji płyt i sklejania mebli. Ale to nie wszystko, wytwarzane przez nas części wykorzystywane są także przy produkcji: artykułów spożywczych, lamp samochodowych i w naprawdę wielu innych branżach.

– Podobno eksportujecie części praktycznie na cały świat?

– Zaczynaliśmy od współpracy z partnerami w Polsce i w Europie, a obecnie posiadamy wielu kontrahentów z całego świata. Współpracujemy z firmami w USA, a od jakiegoś czasu, co ciekawe, zaczynamy eksportować nasze części także i do Chin.

– Chwalicie się tym, że posiadacie największy magazyn części zamiennych w Polsce?

– To prawda. Możemy się poszczycić tym, że większość części możemy zaproponować klientom od ręki. Tyczy się to zarówno podstawowych materiałów eksploatacyjnych jak i wysoce wyspecjalizowanych części. Niewiele firm posiada takie stany magazynowe i może zagwarantować błyskawiczną wysyłkę potrzebnych materiałów.

– W związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukujecie państwo osób do pracy. W jakich zawodach prowadzicie obecnie rekrutację?

– Dla specjalistów i osób chcących się uczyć praca zawsze się znajdzie. Potrzebujemy pracowników na stanowiska handlowe oraz wykwalifikowaną kadrę: kierownika produkcji, operatorów obrabiarek CNC, technologów, programistów, ustawiaczy maszyn CNC. Zainteresowane osoby prosimy o śledzenie naszej strony internetowej, na której zawsze znajdują się informacje o bieżącej rekrutacji: przejdź

 – Podobno do państwa firmy coraz częściej trafiają osoby, które wcześniej pracowały poza granicami kraju?

– Rzeczywiście tak jest. Nie boimy się konkurować chociażby z niemieckimi pracodawcami i jak najbardziej zachęcamy, żeby pracować w Polsce, blisko domu i blisko swojej rodziny. Dlatego staramy się zapewnić odpowiednie warunki pracy i płacy dla  pracowników, którzy mogą dobrze żyć i dobrze zarabiać w naszym kraju.

Meltmann Sp. z o.o.
Ul. Nowa 1a
47-280 Pawłowiczki
tel. 77 487 43 11
https://www.meltmann.com/kariera,p8
https://www.facebook.com/meltmann.group/

 Materiał promocyjny

9 KOMENTARZE

  1. Wszystko fajnie, tylko napiszcie ile dajecie zarobić, a potem gadajcie że ludzi nie ma. Na to zadupie trzeba jeszcze jakoś dojechać (nawet z koźla autobusu nie ma, więc bez auta się nie obejdzie, a paliwko kosztuje).

  2. E tam .Nigdzie w okolicy nie będzie takiej nowoczesnej spalarni opon i wytfurni akumulatorow jak nam obiecano w naszym grodzie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj