Medalowe żniwo pływaków z Kędzierzyna-Koźla. MMKS kontynuuje świetną serię. ZDJĘCIA

0

Medale we wszystkich kolorach zawisły na szyjach pływaków z Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Kędzierzyn-Koźle. Młodzi sportowcy podczas zawodów rozegranych w Oławie zdobyli łączne aż 39 krążków.

W II Ogólnopolskich Mistrzostwach Oławy w Pływaniu wystartowało 336 zawodników z 30 polskich klubów. MMKS reprezentowało 48 pływaków – była to najliczniejsza ekipa tych zawodów. Bój o medale był toczony w 16 konkurencjach indywidualnych i pięciu wyścigach sztafetowych w różnych kategoriach wiekowych.

Po trzy medale zdobyli: Maciej Leszczyński (złoto na dystansach 50 i 100 m st. dowolnym oraz 50 m st. motylkowym), Kamil Gohla (złoto na dystansach 50 m st. klasycznym i 100 m st. zmiennym, srebro na dystansie 100 m st. dowolnym), Szymon Skrzypiec (złoto na dystansie 50 m st. grzbietowym, srebro na dystansie 50 m st. klasycznym, brąz na dystansie 50 m st. dowolnym), Maksymilian Topolnicki (złoto na dystansie 100 m st. zmiennym i brąz na dystansach 50 m st. motylkowym i 100 m. st. dowolnym), Maciej Matyjasek (srebro na dystansach 50 i 100 m st. motylkowym oraz 50 m st. grzbietowym).

Dwukrotnie na podium w konkurencjach indywidualnych stawali: Paulina Kużaj (złoto i brąz na dystansach 50 i 100 m st. grzbietowym), Krzysztof Roegner (złoto i srebro na dystansach 100 i 50 m st. klasycznym), Marek Smętek (srebro na dystansie 100 m st. motylkowym i brąz na 100 m st. zmiennym), Jan Bartoszek (brąz na dystansach 100 m st. motylkowym i zmiennym), Kamil Kania (brąz na dystansach 100 m st. dowolnym i grzbietowym), Wojciech Osowski (brąz na dystansach 100 m st. dowolnym i motylkowym).

Pojedyncze medale w konkurencjach indywidualnych zdobyło dziewięcioro zawodników. Na najwyższym stopniu podium zameldował się Szymon Kuterski (na dystansie 100 m st. motylkowym). Srebrne krążki zawisły na szyjach Rafała Smętka (na dystansie 100 m st. grzbietowym), Radosława Buckiego (na dystansie 100 m st. klasycznym) i Szymona Dębskiego (na dystansie 100 m st. klasycznym). Brązowe medale padły łupem Hanny Taraszkiewicz (na dystansie 100 m st. motylkowym), Kasjana Kalmuka (na dystansie 100 m st. dowolnym), Jakuba Trojnara (na dystansie 50 m st. klasycznym), Jakuba Grzybowskiego (na dystansie 100 m st. klasycznym) i Kajetana Wiśniewskiego (na dystansie 100 m st. motylkowym). Pulę medali indywidualnych uzupełniły trzy krążki zdobyte przez sztafety (dwa złote i jeden brązowy).

Dwoje zawodników MMKS-u wystąpiło także w Cieszynie. Jubileuszowa, 20. edycja międzynarodowych zawodów pływackich o puchar Młodzieżowego Towarzystwa Pływackiego Delfin Cieszyn przyciągnęła w sumie 400 pływaków z Polski, Ukrainy, Czech i Węgier. Nasze miasto reprezentowali Marta Hasny, która w kategorii open trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium w konkurencjach 100 m st. dowolnym, 200 m st. zmiennym i 100 m st. motylkowym oraz Wojciech Moryl, który w kategorii wiekowej 14-15 lat wywalczył dwa złote medale na dystansach 200 m st. grzbietowym  i 100 m st. grzbietowym oraz srebro na dystansie 100 m st. motylkowym.

Pełne wyniki z powyższych zawodów są dostępne na stronie www.megatiming.pl w zakładce „Zawody okręgowe”.

Źródło: urząd miasta

Skomentuj