Mąż, ojciec, dziadek, przedsiębiorca, samorządowiec i społecznik. Kim jest Beniamin Godyla, kandydat na senatora?

10

Beniamin Godyla – przedsiębiorca, samorządowiec i społecznik.

Prywatnie mąż, ojciec czwórki dzieci i dumny dziadek. To też doświadczony polityk na szczeblu samorządowym – obecnie jest radnym powiatowym, a w przeszłości był radnym sejmiku województwa opolskiego.

Beniamin Godyla ukończył politologię na Uniwersytecie Opolskim oraz podyplomowe studia menedżerskie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest spełnionym przedsiębiorcą, który dzięki ciężkiej pracy osiągnął bardzo wiele i który wciąż podejmuje wiele inicjatyw społecznych i działa na rzecz lokalnej społeczności.

Baniamin Godyla z żoną na Gali Opolski TOP 15 LECIA. – Lista przebojów unijnych projektów firm

O rodzinie, historii rozwoju firmy, w której pracuje już ponad sto osób oraz o wyborczych propozycjach dla mieszkańców regionu rozmawiamy z Beniaminem Godylą, kandydatem do senatu w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Rodzina

Jest ojcem czwórki dzieci i dziadkiem dwojga wnucząt. Jak podkreśla, to rodzina stoi zawsze na pierwszym miejscu, wspiera go i motywuje do działania. Większość inicjatyw, które podejmuje wynika z chęci, żeby dać rodzinie i swoim dzieciom jak najlepszą przyszłość.

Z ukochanym wnukiem Tymkiem

Bez Pracy nie ma kołaczy

Maksymą „bez pracy nie ma kołaczy” kieruje się na wielu życiowych drogach. Sukces, który osiągnął w życiu zawodowym zawdzięcza przede wszystkim swojej pracowitości.

Działająca od wielu lat piekarnia z Kujakowic, której Beniamin Godyla jest właścicielem, cały czas się rozwija, a na rynku pojawiają się kolejne punkty sprzedaży. Obecnie sieć kawiarni–cukierni liczy już 15 punktów na terenie całej Opolszczyzny, z których trzy znajdują się na terenie Kędzierzyna-Koźla.

W biznesie stawia na współpracę z lokalnymi partnerami oraz wybiera najlepsze regionalne produkty. Klienci cukierni doceniają rzemieślnicze lody, chleb na naturalnym zakwasie i prawdziwy kołocz śląski robiony według tradycyjnej receptury, który m.in. dzięki działaniom Beniamina Godyli, zdobył unijny certyfikat podkreślający regionalność tego produktu.

Zawsze z uśmiechem dodaje, że dzięki pysznym lodom w lecie ochładza mieszkańcom życie, a na co dzień dodaje im trochę słodyczy.

Pałac i Dom Spokojnej Starości

Pałac w Pawłowicach przed rewitalizacją

Sieć cukierni to jednak nie wszystko. Beniamin Godyla wraz z rodziną podjął się trudnego zadania odnowienia pałacu w Pawłowicach oraz przylegających do niego terenów po byłym PGR.

Odnowiony Pałac w Pawłowicach

Zniszczone i podupadłe gospodarstwo udało się zrewitalizować. Obecnie w tym miejscu znajduje się piękny pałac z restauracją i hotelem oraz Dom Seniora Paulinka, który oferuje pobyty stałe i turnusy rehabilitacyjne dla osób starszych. Przy ośrodku znajduje się tężnia solankowa oraz winnica, która jest kolejnym projektem rozwijanym przez całą rodzinę. Na rewitalizację pałacu i budynków PGR-u udało się Beniaminowi Godyli pozyskać fundusze z Unii Europejskiej.

Niszczejące budynki po byłym PGR zostały przekształcone w Dom Seniora Paulinka

Ważne jest dobro regionu

Dzięki kolejnym inwestycjom region rozwija się a okoliczni mieszkańcy znajdują zatrudnienie. Jest to modelowy przykład, jak dzięki pozyskaniu środków unijnych, można nie tylko rozwijać swój biznes, ale i oddziaływać na lokalną społeczność.

– Dajemy ludziom pracę, już nie muszą jej szukać poza granicami kraju, zostają tu na miejscu, tutaj wydają swoje pieniądze i przede wszystkim mogą być cały czas blisko swojej rodziny. Ponadto udało się uratować przed całkowitym zniszczeniem zabytki, które są naszym dziedzictwem narodowym – zaznacza w rozmowie Beniamin Godyla.

Beniamin Godyla z synem Szymonem w winnicy położonej przy Domu Seniora Paulinka

Mam jeszcze sporo do zrobienia

Spełniony zawodowo i finansowo przedsiębiorca podkreśla, że kandyduje do senatu mając na uwadze chęć dalszego rozwoju regionu i całej Opolszczyzny.

– Uważam, że jest mnóstwo spraw, które spędzają sen z powiek mieszkańcom Olesna, Strzelec Opolskich, Krapkowic, Głubczyc i Kędzierzyna-Koźla, a które senator poprzez występowanie w imieniu mieszkańców może próbować załatwić.

Działalność społeczna

Od lat Beniamin Godyla działa w wielu organizacjach pozarządowych oraz w Stowarzyszeniu Konsorcjum Producentów Kołocza Śląskiego czy w klastrze producentów dobrej żywności z Olesna.

– Sam podejmuje też wiele inicjatyw społecznych. Wspiera działalność hospicjów, szkół i straży pożarnych. Jest osobą godną zaufania, która jeśli tylko może, to zawsze stara się pomóc drugiemu człowiekowi – opowiada córka Justyna Godyla.

Z nagrodą za wspieranie działalności straży pożarnej w Biadaczu

Brak obietnic

Jest mnóstwo inicjatyw, które zamierzam podjąć jako senator. Mam zdecydowane poglądy i pomysły na rozwiązanie wielu problemów dotyczących całego kraju.

Oczywiście mam świadomość, że samemu nie da się wielu rzeczy załatwić. Zależy to od okoliczności oraz osób, które będą w przyszłości kierowały naszym państwem. Dlatego nie chcę i nie będę składał obietnic wyborczych. Mogę natomiast złożyć deklarację, że jako senator będę próbował, tak jak to robię w życiu zawodowym, zrealizować zamierzone cele.

Zamierzam wspierać małą i średnią przedsiębiorczość, która pozwala rozwijać się młodym ludziom i która zwiększa zatrudnienie. W kwestiach społecznych najbardziej zależy mi na dążeniu do zniesienia opodatkowania emerytury oraz do przyznania co roku seniorom trzynastej emerytury. Uważam, że obecne opodatkowanie świadczenia emerytalnego jest niesprawiedliwie społecznie.

Najbardziej na sercu leżą mi jednak problemy służby zdrowia, z którymi boryka się cały kraj. Za małe środki przeznaczane na służbę zdrowia powodują zbyt duże kolejki do lekarzy specjalistów, kolejki na SOR-ach oraz zamykanie niektórych oddziałów z powodu braku lekarzy. To trzeba pilnie zmienić! – podkreśla Beniamin Godyla.

Beniamin Godyla staruje z w najbliższych wyborach do senatu z list Koalicji Obywatelskiej ale formalnie nie jest członkiem żadnej partii politycznej. Zawsze podkreśla swoją niezależność i w szerokim kręgu uznawany jest za kandydata bezpartyjnego. O mandat senatora ubiega się w okręgu nr 53 obejmującym powiaty: oleski, strzelecki, krapkowicki, głubczycki i kędzierzyńsko-kozielski.

Sfinansowano przez KWW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni

10 KOMENTARZE

 1. Dobry tytuł, kim jest Pan Godyla ? Mieliśmy już raz Senatora z Praszki bodaj, wystarczy. O czyste powietrze dla KK wszyscy zabiegają, a to hasło z likwidacją korków banalne.

 2. Wolę taka osobę, przedsiębiorcę a nie „zawodowego posła, senatora” którego największym osiągnięciem jest bycie posłem i senatorem. Jak może rządzić ktoś kto nie miał swojego własnego biznesu lub rodziny.. Przykład J. Kaczyński, który jest od lat 90 na utrzymaniu podatników.

  W momencie do póki nie ma JOW-ow wybory w Polsce to farsa. Lista krajowa w wyborach i tak zdecyduje kto będzie w sejmie.

  Senat i tak nie ma dużego wpływu na obecną politykę ale jest namiastka JOW.

 3. mąż, ojciec, dziadek, przedsiębiorca, samorządowiec i społecznik. Tyle tytułów! Pan jest prawdziwą orkiestrą, panie Godzilla. Zabrakło jednak najważniejszej funkcji: `katolik`, przecież to takie ważne w tym waszym społeczeństwie.

 4. Pan Benjamin mi się podoba, osiągnął zawodowy sukces pracą, a nie braniem i życiem w iluzji na koszt podatnika. MA rodzinę, jest dziadkiem, pewnie stroni od kotów. Zrobił wiele dla lokalnych społeczności, podziwiam wkład w uratowanie budynków i oddanie ich dla ludzi, nie dla siebie. Program dla KK spójny z innymi kandydatami KO. Jako mieszkaniec willi ogrzewanej gazem nie mogę się doczekać by sąsiedztwo przestało dymić. Dymi nie dlatego że nie ma kasy, a dlatego , że dziadek dymił, tato dymił i on też będzie laczkami żony dymił.

  Wyborco, nie bądź idiotą, idź na wybory, bądź jak Benjamin, zrób coś dla wszystkich. Idzie człowiek w politykę bo na wielu płaszczyznach się spełnił, niestety ciągnie go w gniazdo szerszeni.

 5. Jak spojrzeć w oświadczenie majątkowe Pana Kandydata z 30.04.2019r na BIP Powiatu Olesno to faktycznie, majątek okazały, ale kredyty czy to firmowe czy osobiste też robią ogromne wrażenie. Nie łatwo będzie pogodzić funkcje Senatora i przedsiębiorcy.

Skomentuj