MATOŁKI: Drogowy szeryf przyłapany na gorącym uczynku

12

Samozwańczy „szeryfowie drogowi” to spory problem na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Gdy droga korkuje się w godzinach szczytu lub w związku z kolizjami i wypadkami, takowi delikwenci z sobie tylko znanych powodów blokują lewy pas, uniemożliwiając przejazd innym samochodom. Prawdopodobnie wydaje im się, że w ten sposób temperują cwaniaków.

W rzeczywistości takie postępowanie jeszcze bardziej komplikuje sytuację na drodze. Blokowanie pasa ruchu jest oczywiście wykroczeniem. Policjanci mogą ukarać za to mandatem. W praktyce rzadko udaje się ich przyłapać.

Udało się to jednak naszemu czytelnikowi, który zrobił piękną sesję zdjęciową szeryfowi blokującemu ruch na obwodnicy. Sądząc po kasku za szybą i jego „dyliżansie”, mamy tu dodatkowo do czynienia z fachowcem, który najwyraźniej minął się z powołaniem.

Foto: Marek

12 KOMENTARZE

 1. Jazda na suwak ma sens tam, gdzie zjeżdżają się 2 drogi w jedną. Nie ma znaku nakazującego wpuszczenie kogokolwiek przed mój samochód. Nie mogę blokować lewego, ale wpuścić nikogo nie muszę, bo nie ma takiego obowiązku. I zawsze to robię w przypadku cwaniaków. Jeżeli skrzyżowanie ZA rondem ( czyli np. Pileckiego) nie korkuje się, nie ma sprawy. Rondo Grunwaldzkie nie powiększy nagle przepustowości bo bedziemy stali w 2 rządkach. Skróci się tylko fizyczna długość korka, ale nie czasowa. Problem w tym, że jeden poczeka 10 min., a cwaniak z lewego 3 min. I gdzie tu fair play? Tutaj link do ciekawego artykułu :http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-jazda-na-suwak-obowiazkowa-na-pohybel-szeryfom,nId,2298009

  • A w niedzielę „ojcze nasz” itp. Prawda kolego?
   babcie tez nie trzeba wpuszczać przed siebie, bo gdzie to napisane, i oczywiście pluć na chodnik można bo nikt nie zakazuje.
   KULTURA GOŚCIU< KULTURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Ja go rozumiem,
   Tak właśnie jak Ty, pisałem na forum kk24.pl przy okazji artykułów o remoncie ul. Kozielskiej. Podawałem dokładnie te same argumenty. Niestety proste podstawowe prawa fizyczne są obce większości komentującym i kierowcom. Wąskie gardło jakim jest rondo jednopasmowe, nie przepuści więcej pojazdów niż droga jednopasmowa. I możemy sobie dobudowywać kolejne pasma ruchu przed rondem, a przejazd przed rondem się nie skróci, lecz nawet opóźni przez gapiostwo i dodatkowe manewry kierowców. Policja wówczas na obwodnicy starała się mandatami i ostrzeżeniami wymusić na kierowcach stosowanie „suwaka”. Ale co oni mają do powiedzenia? Wykonują rozkazy, a i sami są nieraz przekonani o słuszności takich rozwiązań.

  • @Ja go rozumiem: Jakby ludzie stali jak w cywilizowanym mieście na dwóch pasach po równo, to żaden (jak Ty to nazwałeś) cwaniak nie miałby szans ominąć korka. Stanie 10 minut w korku na jednym pasie to Twój wybór i nikt Cię do tego nie zmuszał. Tak samo jak Ty nie powinieneś do tego nikogo zmuszać. Jeśli przepisy dopuszczają jakiś manewr, to kim Ty jesteś żeby to kwestionować? A nie wpuszczanie kierowców zjeżdżających z pasa zanikającego? Tak jak jarecki napisał: KULTURA. Tylko o Tobie to świadczy.

   • A po co jest ten cały pas ,, zanikający”?? Żeby cwaniaki mnie wyprzedziły 100 m przed rondem i żebym stał 5 min dłużej chociaż byłem przed nimi ? Nie mam zrywnego, wypucowanego dieselka od Niemca co go pod kocem trzymał, tylko mało dynamiczne auto, bez klimy i fotela z masażem. Chcę tylko jak najszybciej przeczołgać się przez to Rondo Cwaniaków. Poza tym auta na lewym pasie jako zmieniające pas ruch mają obowiązek ustąpić wszystkim autom na prawym pasie pierwszeństwa. Jaki niby manewr dopuszczają przepisy? Wyprzedzanie mając na liczniku nierzadko 90km/h na 100 m przed rondem tira i dwóch matizów? I ja potem za takim tirem jadę następne 8 minut, a ty już jesteś pod światłami na JP2 i Lisa. I kwitniesz tam 3 zmiany świateł. Faktycznie, bardzo to mądre. Nic nie kwestionuję, a to, czy kogoś wpuszczę zależy od sytuacji. Chamów nie wpuszczam. Autobus, pojazd uprzywilejowany- ok, ale cwaniaków bez kultury trzeba tępić!

   • Wszyscy jesteśmy niekulturalni bo jedzie @Jarecki lewym pasem i chamy nie chcą go wpuścić i jeszcze mają czelność komentować… Człowieku jadąc z pracy każdy chce dotrzeć do domu jak najszybciej i przede wszystkim bezpiecznie i krew mnie zalewa kiedy samochody na prawym w miarę płynnie się przesuwają a po lewym pędzą tacy jareccy przepełnieni kultura osobista i duchową bo przepuscili babcie i wciskają się przed samochód.
    Ciekawe czy się @Jarecki tak ochoczo zatrzymuje przed przejściem dla pieszych na którym stoi taka 80 letnia babcia aby ja przepuścić?????
    Taka kultura w narodzie…

    • W tym miejscu przyznam rację anty-szeryfowi (śledzący ten portal już wiedzą o naszym nie pozytywnym nastawieniu do siebie ale..może będzie dobrze).
     Ludzie po to są dwa pasy by po nich jechać do końca.Kto tego nie rozumie niech poczyta w odpowiednich ksiażkach.Tak właśnie jeździ się na suwak,płynnie i bez chamstwa.W całej Europie tak właśnie jest. Przypominam też ,że za blokowanie lewego pasa jest mandat karny.Instalujmy kamerki,nagrywajmy cwaniaków blokujących lewy pas i do odpowiednich służb wysyłajmy.Może tak trochę kultury nabędą kierujący w KK.

 2. No właśnie kultura, dlatego prawy pas jest dla kierowców kulturalnych, a lewy dla nieokrzesanych cwaniaków których trzeba tępić. Co ma jarecki, wpuszczanie cwaniaków do mojego zycia duchowego, babć i plucia???? Niech każdy stoi w kolejce, skoro wyprzedził mnie burak tylko po to, żeby wrąbać mi sie przed maskę.

 3. Kolejny „jeżdżący inaczej”… Kędzierzyn już na zawsze pozostanie dziurą, jeśli w mentalności mieszkańców będzie dziurą. Lat pare temu dostaliśmy wspaniałą, dwupasmową obwodnice i po co? Żeby jeden z tych pasów stał nieużuwany? Po to jest rozbudowana infrastruktura żeby z niej korzystać. Jak masz mieszkanie 3-pokojowe to też dwa pokoje zamykasz na klucz i żyjesz w jednym? No przecież nie możesz być w dwóch na raz, więc po co one w ogóle? Na co to komu, życia Ci nie przedłuży, nic nie przyspieszy, a wręcz zmarnujesz mase czasu na przechodzenie z pokoju do pokoju. A tak wszystko w jednym miejscu i pod ręką. Same plusy. Od dziś wszystkie drogi jednopasmowe, wszystkie mieszkania jednopokojowe, wszystkie pojazdy jednośladowe!

 4. Sugeruję niektórym komentującym najpierw zapoznanie się z prawami fizyki a następnie zamieszczanie na stronie swoich „zlotych myśli”… nie trzeba przecież skończyć 2 fakultetów aby wiedzieć że dłużej stać będziemy na prawym pasie próbując dojechać do ronda kiedy cwaniacy nierzadko z dużą prędkością gnają lewym pasem a następnie na chama wciskają się przed maskę innym kierującym. Mało tego bo w dniu wczorajszym zaobserwowałam że co poniektórzy stworzyli sobie nawet trzeci pas, po trawie przy barierkach oddzielajcych przeciwlegly pas ruchu.
  Z pewnością byłoby łatwiej gdyby ci „kulturalni” cwaniacy którzy tak się tutaj wymadrzaja wraz z włączeniem silnika w samochodzie włączyli również racjonalne myślenie. Albo w ogóle myslenie…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj